Domažlice – Pardubice 1:2
Usmažit favorita se ale domácím nepovedlo. Početný dav byl v prvním poločase opařen. „Pro nás byla výhoda, že diváci byli trochu zaskočení našim vedením a tím, že jsme lepší. Tolik nepovzbuzovali, skoro celou dobu byli zticha. Probrali se asi až deset minut před koncem,“ komentoval početnou návštěvu pardubický trenér Martin Svědík.

Jeho tým si proti soupeři, který nastoupil s jediným útočníkem, vypracoval mraky šancí, ale proměnil jenom dvě. Ve 31. minutě pronikl z levého křídla do vápna Rešetár a Petrusova hlavička znamenala vedení 1:0. Za necelé dvě minuty přidal další zásah Javůrek, který napálil míč pod břevno. „Domažlice se snažily nakopávat míče nahoru, ale odražené balony jsme sbírali. Domácí chtěli vycházet ze zavřené a zabezpečené obrany, ale první inkasovaný gól jejich hru otevřel a vytvářeli jsme si další šance,“ komentoval první půli Svědík. Sami před skvělým gólmanem Houdkem se zjevili Rešetár, Hundák, Řezníček, Brychta dokonce dvakrát a stejně tak Petrus. Neujalo se už však nic.

Naopak v 69. minutě po dlouhém autu a zmatku ve vlastním vápně Pardubice inkasovaly. Domažlice pak v závěru dokonce vyrovnaly, ale radost netrvala dlouho. Havlíček stál v ofsajdu. „Podali jsme velmi dobrý výkon. Naše hra měla už solidní parametry. Dařilo se nám po stranách, Lukáš Rešetár s Javůrkem nalevo i Vojta Kakrda s Davidem Přibylem na druhé straně odvedli opravdu kvalitní výkon,“ byl spokojený trenér Pardubic Svědík. (ry)