Pražany dostal brzy do vedení krásnou střelou Nicolae Stanciu. Skotský celek vyrovnal před přestávkou laciným gólem Filipa Helandera. „Sešívaní“ měli více šancí, ale druhou branku už nevstřelili.

„Hlavně v prvním poločase jsme podali výborný výkon. Škoda, že jsme zbytečně inkasovali ze standardky. Měli jsme vyhrát,“ řekl Tomáš Holeš, exhradecký záložník Slavie. Odveta se hraje příští čtvrtek ve Skotsku.

Utkání osmifinále Evropské ligy mezi pražskou Slavií a Glasgow Rangers
Rozpaky v Edenu. Slavia chtěla vyhrát, ale do Skotska poveze jen remízu

FOTBAL - Evropská liga – osmifinále, 1. zápas: Slavia Praha – Glasgow Rangers 1:1 (1:1). Branky: 7. Stanciu – 36. Helander. Rozhodčí: Hategan (Rum.). ŽK: Zima – Barišić, S. Davis. Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Kúdela, Zima, Bořil – Holeš – Sima, Stanciu (76. Lingr), Provod, Olayinka (46. Masopust) – Kuchta (72. Oscar). Rangers: McGregor – Patterson, Goldson, Helander, Barišić – Kamara (88. Zungu), S. Davis, Aribo (82. Roofe) – Hagi (62. Arfield), Morelos, Kent.