Holínky, vidle, rukavice a hurá na farmu… Takhle nějak by to vypadalo z pohledu té zemědělské. Jenže pardubičtí mladíci se pozítří ocitnou ve farmě fotbalové. Jejich soupeř totiž „kryje záda“ druholigové Vlašimi. A Kolín zatím v divizi C jede.

FK Kolín (2. místo, 6 bodů, skóre 6:0) – FK Pardubice B (8. místo, 3 body, skóre 3:6). Hraje se v neděli od 17 hodin.

Středočeši nasadili na začátku sezony vskutku ďábelské tempo. Po dvou kolech mají plný počet bodů a v kolonce inkasovaných branek nulu. Nejdříve na domácím trávníku pokořili 2:0 Admiru Praha, aby ve druhém kole vydrancovali hřiště v Českém Dubu, kde nastupuje juniorka Jablonce nad Nisou. Výhra 4:0 je pro svěřence Josefa Krupičky varováním.

„Kolín je velmi těžký soupeř, který dokázal svou sílu tím, že v prvních dvou kolech pokaždé vyhrál a zatím ani jednou neinkasoval. Neznám sice detailně, jaký je jeho herní projev, bude to komplikované i tím, že kolínský klub je farmou Vlašimi. Je možné, že už tak silní domácí ještě posílí,“ přemítá trenér pardubického béčka Josef Krupička.

Návodem na úspěch by mohla být hra v prvním poločase. V obou zápasech se totiž Kolín nedokázal prosadit tolik jako po změně stran.
„Je jasné, s čím v neděli k zápasu pojedeme. Uspět můžeme jen tehdy, pokud budeme hrát ze zabezpečené obrany. Vzadu to musí být bez chyb. A budeme zkoušet rychlé brejky. Cesta k úspěchu povede přes osobní odvahu a úspěšnost v soubojích. Sestava bude podobná té, která v minulém kole porazila doma Náchod. Oslabením pro nás bude absence Petra Kudrny, který tento víkend pojede k zápasu áčka do Písku,“ vysvětluje Krupička.
Pro úplnost: jeho ovečky prohrály v prvním utkání ve Dvoře Králové 1:5. Tento výsledek budiž mementem pro souboj s Kolínem. (zz, rk)

Nastoupili minule
 FK Pardubice B: L. Zavřel – Buriánek, Kopřiva, Baldrych, Javůrek II – Růžička (49. Klátil), Kudrna, Šejvl, Jarosz (88. Novotný) – Sklenář, Vágner (71. Konvalina).
 Kolín: Čižinský – R. Biško (46. Čapek), J. Biško, Šourek, Holub – Jeník, Stejskal, Michálek, Borkovec (75.Brusch) – Jíša, Štoček.