Do sezony vstoupily Valy po hlavě, mnoho nechybělo a zaskočily SK Chrudim. Na půdě favorita vedly 2:0 (Kolman, M. Bažant), ale nakonec prohrály 2:3. Domácí premiéru pak Valy zvládly. Porazily Staré Hradiště 1:0 (M. Bažant).

V Prachovicích ale prohrály 1:2 (M. Bažant) a to byla ostuda, neboť Prachovičtí byli neškodným celkem. Následná prohra v Moravanech 1:4 (M. Bažant) se očekávala. Valy se v první půli držely, ale po změně stran třikrát inkasovaly.

Prohra doma s Heřmanovým Městem 0:4 chutnala hořce, jako pelyněk. Poprvé Valy vyšly střelecky naprázdno. V Morašicích také neskórovaly, prohrály 0:1 a v tabulce se propadaly níž a níž…

Do třetice bez vstřeného gólu – domácí prohra s Dolním Újezdem 0:1. Nad valským týme se stahovaly černé mraky. Následná prohra v Třemošnici (1:2), nepřekvapila, po třízápasovém střeleckém půstu se alespoň trefil do černého M. Bažant.

Soutěž se překulila do druhé poloviny, do Valů přijela rezerva Chocně. Výhra 12:0 se často nevidí (Budinský a M. Bažant po 3, Kubát a Hačko po 2, Kolman a J. Zelinka). Radost ale netrvala dlouho. V Litomyšli totiž Valy prohrály 1:5 (Budinský).

Doma pak Valy porazily Semanín 3:2 ( M. Bažant 3). Střelecky se opět ukázal M. Bažant, který tak útočil na krále střelců.
V Načešicích Valy podlehly 3:7 (M. Bažant 2, Kubát), načešický Svoboda se rozhodl stíhat v tabulce střelců M. Bažanta. Vstřelil čtyři góly, ale M. Bažant se trefil v tomto zápase také, a to hned dvakrát.

Slatiňany ve Valech nebodovaly 0:2 (Petrlík, Hačko), a tak podzimní účet Valů zní (12. místo, 12 bodů). Michal Bažant se třinácti brankami je v čele tabulky střelců. Venku ale Valy nezískaly ani jediný bod a to v minulosti nebývalo…