Sokol Živanice – OEZ Letohrad (so 17). Hosté po sestupu do divize pozměňují kádr. Hostování ukončili Biro, Honka, Gulajev a Glos. Klubový manažer Stanislav Beneš sází na stabilizaci hráčského kádru, ke stanovení divizních cílů je zatím zdrženlivý. „Myslím, že nás nečeká v divizi žádný med,“ konstatuje. Připomíná, že na spadnutí je odchod útočníka Kočího do Slovanu Pardubice. „V útoku nás tlačí bota,“ přiznává Beneš, ale těší ho návrat útočníka Čady z marodky, počítat může i s Jirouškem. Spokojen je i s faktem, že v týmu zůstává Jakub Adam (odchovanec Pardubic).

 Živanice se poctivě připravují, žádný přípravný zápas nesehrály. Kádr by měl ještě doplnit defenzívní záložník Kašpar z Hradce Králové (naposledy Týniště). Sekretář Richard Polák je optimistou: „Podle mého o výsledku rozhodne momentální forma klíčových hráčů. Pozor si musíme dát zejména na Hundáka, ale také na standardky Valty. Jsem přesvědčen, že se nemáme proč soupeře bát. Vždyť řada našich hráčů také působila ve vyšších soutěžích. Tak ustrašenění, jako byl proti nám v předkole Slovan, rozhodně nebudeme,“ uzavřel „Boby“ Polák.

Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Pardubice (so 17). Svěřenci trenéra Martina Svědíka si ve středu „pohráli“ v tréninkovém duelu s Novým Hradcem (8:1) a na pohárový duel se tak příznivě naladili. Stopér Radek Třešňák výsledek z přípravy nepřeceňuje.

„Byl to vlastně lepší trénink před sobotním utkáním v Ústí,“ konstatoval. O tom, zda se mu honí hlavou Sparta, moc mluvit nechtěl. “Nejprve musíme v Ústí postoupit, pak můžeme myslet na Spartu. Nepochybně i náš soupeř by Spartu v poháru bral. Náš kádr se rozšířil, máme silnější celek oproti jaru. Postup by se mohl povést.“

 Také mladý Martin Brychta je ve velkém očekávání. V osmnácti letech by se rád dostal do divizního kádru: „Po přechodu z dorostu si pozvolna zvykám, konkurence je tady velká. Snažím se dostávat do hry, ale jestli budu nominován do Úst nevím. Myšlenky na Spartu zatím nemám, ale bylo by hodně lákavé proti tomuto klubu nastoupit. Byla by to určitě velká sportovní událost,“ řekl Brychta.