Asi je moc nemusí… Chrudimské céčko se v utkání proti Živanicím pořádně posílilo a zamíchalo karty na stole s názvem krajský přebor. Výhrou pomohlo k přímému postupu Přelouči. Další otazník měl odkrýt trojlístek Valy – Slatiňany – Morašice. Bodově nejlepší se měl dostavit k baráži. Podařilo se to prvně jmenovanému, nicméně kvůli odstoupení Stolan ze soutěže se zrádná baráž vůbec konat nebude…

Pardubice C – Srch 2:0

František Kovárník, trenér Pardubic C: „Do utkání jsme šli s jasným cílem zvítězit a tím pádem postoupit z prvního místa. Pro jistotu jsme ale průběžně sledovali všechny zápasy. V duelu jsme drželi otěže hry a na začátku druhé půle se dostali do dvoubrankového vedení. Náskok jsme poté udrželi jen díky výborným zákrokům gólmana Čihaře. Naše výhra jak v zápase, tak v celé soutěži je pro nás ale zcela jistě spravedlivá a zasloužená. Dík za to patří všem hráčům, kteří za nás v tomto ročníku nastoupili! "
Rostislav Němeček, trenér Srchu: „Na hřišti posíleného céčka jsme se v úvodu dostali pod tlak. V době, když jsme srovnávali krok jsme poprvé inkasovali. No a po nástupu z kabin podruhé. Druhý poločas už byl naprosto rovnocennou partii. Škoda jen, že jsme ze tří velkých šancí alespoň jednu nevyužili."

Moravany – Slatiňany 4:2

Milan Bakeš, trenér Moravan: „Rozhodně jsme si představovali, že se utkání bude odvíjet jinak. V prvním poločase jsme předvedli laxní hru plnou nepřesností, špatného pohybu, výběru místa a řešení přechodové fáze. Takže soupeř si mohl v klidu počkat na naše chyby a pak je bez milosti potrestat. Bouřka v kabině pomohla. Po změně stran se už hrálo jen na soupeřově půlce. Od 60. minuty jsem přeskupil řady. Začali jsme hrát v rozestavení 3 – 4 – 3 a hosté už na nás nestačili s pohybem. Jsme spokojeni, že jsme dokázali utkání otočit a rozloučit se s našimi fanoušky vítězstvím."

Hradiště – Letohrad B 2:2

Jaroslav Mudroch, trenér Hradiště: „Velké horko dávalo trumfy do rukou běhavým mladíkům z Letohradu. Lépe se pohybovali a ze stran posílali do šestnáctky jeden nebezpečný centr za druhým. V brance ovšem exceloval exligový brankář Petr Tuček. V úvodu do druhého poločasu jsme neproměnili tři gólové příležitosti, a jako bychom přestali věřit ve své schopnosti. Teploměr stále vykazoval vysoké hodnoty, ale po dvou brankách Letohradu to pro nás byla studená sprcha. Jsem rád, že kluci dokázali zápas alespoň zremizovat i když se nabízelo vítězství. Například tyče jsme rozezvučeli pětkrát. Dvacet minut odehrál dorostenec Seidl, a vedl si znamenitě. Mezi tyčemi si v posledních patnácti minutách také odbyl úspěšnou premiéru šestnáctiletý Truhlář."

Valy – Březová 5:2

Jiří Ptáček, trenér Valů: „Nejdříve jsme porazili Březovou a pak jsme se asi hodinu po zápase dozvěděli, že dvanáctý v pořadí se zachrání přímo, protože se ruší baráž. V poločase jsme ale byli jako na trní. Hráli jsme 1:1 a soupeř nám nedával nic zadarmo. Navíc nás vystrašila zpráva z Moravan, kde Slatiňany vedly 2:0. Sice nám stačila remíza, ovšem za této situace to byl pěkný nápor na nervy. Vstřelili jsme druhý gól a místo nějaké radosti, jsme z dalšího útoku inkasovali. Naštěstí nás diváci neustále hnali za výhrou a také jejich zásluhou se nám poslední dvacetiminutovka hodně vydařila. Opět nás podržel Šutovec mezi tyčemi a výkon režiséra Budinského by vydal na samostatný článek. Děkuji všem klukům za záchranu I. A třídy."

Morašice – Přelouč 1:4

Václav Slavík, trenér Přelouče: „Samotné utkání moc kvalitní nebylo. My jsme pokračovali v tradičních výkonech z jara. To znamená, že jsme v první půlce zahodili co se dalo. Druhý poločas už byl zcela v naší režii, a to jsme spoustu dalších šancí opět neproměnili. Za pozornost stojí hattrick Janeckého,který ho zvládl za pět minut. Dobře zahráli i Štainer a Pištora."

Chrudim C – Živanice 1:0

Petr Rejman, trenér Živanic: „Od začátku nás domácí lepším pohybem a kombinací ve středu pole přehrávali. Nicméně do šancí se nedostávali. Naši taktiku, trpělivě čekat na chyby soupeře, zmařil laciný gól po chybě brankáře. Druhou půli jsme se snažili tlačit více do předu, ovšem Chrudim nám toho moc nedovolila. Kombinačně jsme si nevytvořili jedinou šanci a tlak přes nakopávané míče úspěch nepřinesl. Ke konci jsme hráli vabank, ale byli to domácí, kteří mohli z brejků náskok pojistit. Naše poslední výsledky nebyly dobré, ale faktem je, že od desátého kola nastupuje několik hráčů se zraněním nebo po nemoci. Tím, že máme úzký kádr, nám závěr sezony moc nevyšel. O postup do přeboru se ale pokusíme ještě v baráži."⋌(zz, ašo)