Za dvanáct dní již půjdeme na zápasy o body. V sobotu 8. srpna přijede Na Vinici FC Velim (10.15), ve stejný den odpoledne jedou Živanice na půdu nováčka do Ústí nad Orlicí a určitě pojede i autobus s fandy se přesvědčit, že půjde o fér řízený zápas, ve které rozhodne herní umění všech aktérů na hřišti.

Ústecký trenér Ivan Kopecký si je vědom, že je velice důležité vstoupit do soutěže pravou nohou. Týmu z Orlicka nahrává fakt, že první dva zápasy hraje na domácí půdě. V prvním kole to budou Živanice a ve druhém kole FK Pardubice. Pohárová výhra domácí hodně naladila, hosty z Pardubic spíše rozladila. Ač šlo o to, kdo ekonomicky vydělá na dalším atraktivním soupeři, jakým je Sparta Praha, kupodivu byla nasazena trojice sudích z Orlicka. Není divu, že několik sporných situací posouzených v neprospěch pardubického celku vyvolává rozpaky a možná podezření. Trojice sudích Blaschke (Rudoltice), Jelínek (Česká Třebová) a Hock (Jablonné) si zřejmě brousí zuby i na další pohárový zápas… Již úvodní gól – negól zápasu, který posadil ústeckorlický celek do sedla, toho byl důkazem. Vít Zavřel z vedení FK Pardubice jen těžko skrývá zklamání z průběhu zápasu.

„V úvodu jsme byli jasně lepší, ale veškeré naše útoky zastavoval úspěšně pomezní Jelínek. Vzápětí byl domácím uznán gól, když míč nepřešel brankovou čáru. Domácí se ani z této situace neradovali. Po uklouznutí Vanžury pak domácí Vaňous skóroval podruhé. Třetí gól jsme dostali z pokutového kopu za vymyšlený faul na Borka, který se odehrál navíc na druhé straně pokutového území než byla dráha míče. S dalšími členy vedení FK jsme stáli přímo v ose údajně faulovaného hráče, takže jsme to viděli z ideální pozice, žádný faul to nebyl a navíc střílenou přihrávku do vápna nemohl nikdo dostihnout… Celkově nás pomezní rozhodčí nepouštěli do hry, u první, třetí a páté branky nás poškodili a pak si výsledek pohlídali včetně velkého počtu udělených žlutých karet,“ posteskl si Zavřel.

Hosté berou pohárovou prohru sportovně. Stále jsou ještě v přípravném období a věří, že na divizi budou dobře připraveni.

Větší radost měli fotbaloví příznivci v Živanicích. Domácí postoupili na penalty (7:6) po bezbrankové remíze, ale v průběhu utkání byli lepší. Kdyby projevili větší důraz v koncovce mohli duel rozhodnou již dříve než v penaltovém rozstřelu.Letoh­radského kouče Jaroslava Veselého upoutali: „Chtěli jsme postoupit, ale musím uznat, že domácí nás herně předčili. Budou určitě patřit k předním celkům," míní letohradský kouč.“