Těžké ztráty utrpěli oba fotbalisté Tesly Pardubice a Holic. S měřitelnými celky doma prohráli a ve vzájemné bilanci v konečném účtování na tom s těmito týmy dobře asi nebudou.

SK Holice – FK Agria Choceň 0:2 (0:0)

Sled branek: 74. Reichl, 88. Krejza. Zápas spěl k bezbrankové remíze, když gól Reichla v 74. minutě rozhodl vše. Domácí v sobě již nenalezli dostatek sil na zvrat a nakonec mohli inkasovat další branky. Krejza se trefil, ale Šabata a Reich nikoliv: Chybičky soupeře jsme nedokázali potrestat a nakonec jsme na to doplatili. Byl to jen průměrný zápas, ale vítězství by nás posílili na další duely s těžkými soupeři,“ sdělil trenér František Franc. Jeho asistent Stanislav Šedivka jen smutně dodal: „Soupeři jsme nevnutili naši hru. Vyrovnané zápasy zpravidla rozhodne první gól zápasu.“ Ukazuje se, že Holičtí potřebují posílit jako sůl, ale dosavadní jednání s několika vytypovanými hráči k dohodě nevedla. V sobotu dopoledne jedou Holice do Chrudimi.

Tesla Pardubice – Pěnčín / Turnov 1:4 (0:3)

Sled branek: 10. Ginzel 0:1, Mrklas 0:2, 45. Mrklas 0:3, 52. Brož 1:3, 57. Weber 1:4. Nováček se během dvou týdnů výrazně posílil a již v 10. minutě, po trestném kopu Webera, otevřel hlavou skóre Ginzel – 0:1. Tento okamžik domácí hráče výrazně rozhodil, že si pak nebyli schopni pořádně přihrát, natož založit nějakou akci, kterou by ohrozili hostující branku. Hosté trpělivě čekali na chybu domácích a ta přišla ve 39. minutě, kdy špatná nahrávka Jeřábka nastartovala sólo Mrklase – 0:2. V poslední minutě první půle opět špatná rozehrávka Jeřábka znamenala další sólo pro Mrklase – 0:3. V 52. přišlo snížení Brožem – 1:3. Hned za minutu mohl z brejku snížit na rozdíl jediné branky Hudec, z protiútoku musel Shejbal hasit další špatnou rozehrávku domácích vyběhnutím mimo šestnáctku, zahrál nešťastně rukou a byl vyloučen. Ze hřiště musel Brož a do branky nerozcvičený Zavřel, který bohužel na přesnou střelu Webera přes zeď nestačil – 1:4. Na domácí celek sedla totální deka… U hostů vynikli exjablonecký Jozef Weber a dále Mrklas. Trenér Martin Svědík svoje svěřence nepoznával.