Smutek se však nekonal. Jenom nohy bolely víc, než kdy jindy: „Stoprocentně, na svoji kůži pociťuji, že z vyššího nasazení a tempa jsem již trochu vypadl. Rozhodl inkasovaný gól v úvodu zápasu po chybě gólmana. V utkání to mělo být naopak, první gól jsme měli vstřelit my a šance byly. V závěru utkání jsme toho již měli dost, docházely síly, zatímco soupeř na tom byl kondičně zjevně lépe. Střídáním poslal do hry hráče, kteří jsou v druholigovém základu,“ sdělil živanický Radek Vrážel.“

Prezident Sokola Živanice Jiří Novák byl po utkání spokojen: „Počasí nám nepřálo, déšť byl celý den na spadnutí, byla poměrně zima, ale nakonec se tribuny zaplnily. Mám radost, že kluci byli až do konce pořád ve hře o možné překvapení, třetí gól padl až v nastavení. Mrzely mně některé sporné výroky rozhodčích, ale to nechávám stranou. Byli jsme favoritu důstojným soupeřem. Vždyť Hradec aspiruje na postup do I. ligy a my jsme v čele krajského přeboru. Rozdíl mezi soutěžemi je velký. N hřišti to nebylo zase tak patrné. Škoda té šance Macháčka v úvodu utkání. Kdybychom vedli, zápas by měl možná jiný průběh. Naším hlavním cílem je postup do divize. V podzimní části bychom si chtěli udělat před jarními odvetami náskok, abychom měli potřebný klid – to je teď úkol číslo jedna,“ sdělil Jiří Novák.

Také trenér Milan Šmarda nebyl zklamán: „Čekal jsem, že o postupu se může rozhodovat až v závěru utkání, ale přiznávám, že mně trochu zneklidnil laciný úvodní gól. Na druhé straně kontaktní gól ve mně vzbudil velké naděje se o výsledek ještě poprat. Nepovedlo se, ale tak to ve sportu chodí“, sdělil trenér Šmarda, který nejlepším hráčem utkání vyhodnotil živanického útočníka Marcela Hájka, který dostal cenu od bohdanečské sázkové kanceláře Viktoria Tip z rukou Vlastimila Balcara.