DIVIZE: Tesla Pardubice (6. místo, 36 b.) – AFK Chrudim (13. místo, 29 b.) – sobota v 17 hodin. Domácí po dvou výhrách za sebou si chtějí vylepšit dosavadní šesté místo, hosté z Chrudimi potřebují body k záchraně

KRAJSKÝ PŘEBOR: OEZ Letohrad B (14. místo/25 b.) – SK Holice (1. místo/60 b.) – neděle 17 hodin. Letohradská rezerva potřebuje body pro záchranu, Holice zase každý bodík ke kýženému postupovém cíli.V uplynulém týdnu panovala v Holicích skvělá atmosféra: „Výhra nad Živanicemi vzbudila ve veřejnosti velký ohlas, je zde opravdová euforie. Sedmibodový náskok je pěkná věc, ale držme se na zemi, stále se ještě hraje o patnáct bodů a minimálně devět bodů ještě musíme získat. V Letohradě hrajeme až v neděli, očekáváme, že se posílí, vždyť hrají o záchranu. Kluci vědí, že dotáhnout postup do divize musí oni sami. Snad bychom měli být kompletní, jen D. Velinský (na snímku) bude mimo,“ sdělil předseda holického klubu Jaroslav Tošovský. Na podzim 0:4.

Sokol Živanice (2. místo/53 b. – TJ Svitavy (6. místo/ 33 bodů) – sobota 17 hodin. Atmosféra v Živanicích byla hodně ponurá, zklamání z prohry v Holicích je cítit na každém kroku. Karel Krejčík, trenér Živanic: „O prohře se moc nemluvilo, na tréninku bylo po celý týden méně hráčů než bylo obvyklé, po prohře všechno bolí víc. Všichni cítí takový klid před bouří. Pět minulých zápasů v patnácti dnech – to nás dost odrovnalo. Když se vracím k zápasu v Holicích nedovedu pochopit, že jsme tento duel nedokázali zvládnout. Možná máme příliš vysoký věkový průměr, soupeř byl živější, bojovnější, my působili unaveným dojmem. Dnešním zápasem bychom se chtěli odrazit k lepším výsledkům, ztráta na Holice je sice vysoká, ale proč se vzdávat? Zkusíme dvě změny v sestavě, možná dojde i k prohození některých postů. Snad to naší hru oživí a do mužstva se vrátí potřebná síla do závěrečných zápasů.“ Na podzim 0:1.

FK AS Pardubice (3. místo/52 b. – SK Holcim Prachovice (8. místo/32 bodů) – neděle 10.15 hodin, hř. na Slovanech. Domácí jsou favoritem zápasu, ale hosté na jaře patří k nebezpečným týmům a berou body i předním celkům přeboru. Trenér Roman Oliva chce navázat na minulý zápas, získat tři body a zaútočit na druhou příčku.. Trenér hostí Václav Krupička svoje svěřence varuje: „Soupeř nám poslal sedmigólovou vizitku ze Skutče, ale nám se venku docela daří,“ zmírňuje obavy Krupička. Na podzim: 2:1.
Sokol Moravany – (15. místo/25 bodů) – TJ Lanškroun (7. místo/33 bodů) – neděle 17 hodin. Domácí potřebují získat body, v tomto utkání by měl být položen základ k záchraně. Mimo hru je potrestaný Pulpán a Imramovský. Na podzim: 0:1

1.A TŘÍDA: FC Titanic Srch (4. místo, 39 b.) – Sokol Rosice nad Labem (9. místo, 26 bodů) – sobota 17 hodin. Svěřenci trenéra Milana Ujce potřebuji napravit minulou ztrátu doma se Žamberkem, domácí se nechtějí se čtvrtým místem smířit. Na podzim: 2:0.

Tesla Pardubice (1. místo, 46 bodů) – Libchavy (12. místo, 25 bodů) – neděle 17 hodin. „Z pěti zbývajících zápasů jsou máme čtyři s relativně slabšími soupeři. V Libchavách aktuálně skončil trenér Vladimír Novák, kterého nahradil Roman Žďárský, soupeř má dost velkou marodku, toho bychom měli využít.“ sdělil sekretář Tesly Lukáš Ouředník. Na podzim: 1:3.

FK Jiskra Ústí nad Orlicí B (13. místo, 20 b.) – Valy (3. místo, 39 bodů). „Do Ústí jedeme s cílem neprohrát a neztratit tak kontakt se špicí tabulky. Budeme hrát otevřený fotbal,“ sděluje trenér Valů Tomáš Bolek. Nálada v týmu je dobrá. Na podzim: 0:2.