Dnešní fotbalová středa může mít výrazný vliv na nejbližší vývoj českého fotbalu. Česká reprezentace dnes hraje kvalifikační duel ME 2008 s Irskem a její dlouhodobá výkonnost na optimismu rozhodně nepřidává. Předkrmem televizního dramatu bude krajský přebor.

SK Polička (12. místo, 6 bodů) – Sokol Živanice (1. místo, 16 bodů ) – středa 12. 9. v 17.00

Trenér hostí Milan Šmarda má otazník nad startem Podlipného a protože Polička již dvakrát doma prohrála, obává se vůle soupeře konečně doma vyhrát: „Budou se chtít na nás vytáhnout, s tím musíme počítat, ale jejich dosavadní výkony jsou nevyrovnané. Musíme být důraznější v koncovce a nechybovat v obraně,“ sdělil Šmarda. A jak vidí duel české reprezentace s Irskem? Tohle utkání mužstvo v jiném složení než v San Marinu zvládne. Jsem přesvědčen, že v obraně a s Čechem v brance problém nebude a kombinační hrou si připravíme gólové šance.“

FK AS Pardubice (2. místo, 13 b.) – FK Jiskra Ústí nad Orlicí (3. místo, 11 b.) – středa 12. 9. v 17:00 hř. Slovany

„Čeká nás hodně silný soupeř, s postupovou ambicí do divize. Otazník mám nad startem Šimona a Hanovce,“ sděluje trenér Roman Oliva. Kvalifikační duel s Irskem vidí optimisticky: „Vědomí, že výhra nám již takřka zaručuje postup je silnou motivací. Myslím, že zkušení hráči, ač někteří ne zrovna v optimální formě, se kousnou. Irové jsou nepříjemní, všechny akce dohrávají, určitě cítí šanci. Pokud neuděláme nějakou minelu v obraně, vyhrajeme,“ míní Oliva.

Tesla Pardubice B (8. místo, 9 bodů) – FC Skuteč (13. místo, 5 bodů) – středa 12. 9. v 17:00 hř. Pod Vinicí

Tesla B má doma soupeře, který zatím v soutěži příliš nepřesvědčuje: „Poprvé jsme v zápase favoritem. Nevýhodou je, že se bude hrát až na zadním hřišti, které je menších rozměrů, bude to zajímavý zápas plný osobních soubojů a rozhodnout mohou standardky. Irsko? Osobně věřím ve výhru naší reprezentace. Irové potřebují vyhrát, je na ně větší tlak, budou útočit a to by byla určitě naše výhoda. Myslím, že zápas zlomí naše obavy o postup,“ řekl trenér Tesly B Rostislav Němeček.