Fotbalové soutěže na Pardubicku opět slibují zajímavou podívanou.

DIVIZE:

Slavoj Předměřice 16. místo, 3 body) – Tesla Pardubice (14. místo, 5 bodů). Sobota 16.30 hodin. Tesla se v tabulce propadla až do suterénu tabulky a na půdě posledního celku tabulky zoufale potřebuje body: „V kabině bylo trochu dusno, do neutěšené situace jsme se dostali sami. Nestačí jen dobře vypadat, ale na hřišti se musí pro úspěch něco udělat. Předměřice jsou poslední, ale na soupeře nekoukám. Musíme změnit sebe, jinak nás porazí každý. O body se musíme rvát. Chybět nám bude Hlava (na tři týdny), po Třešňákovi druhý obránce. Sestava dozná změn a doufám, že se prezentujeme lepším výkonem než v minulém utkání,“ sdělil trenér Martin Svědík.

AFK Chrudim (7. místo, 9 bodů) – SK Holice (8. místo, 9 bodů). Sobota 10.15 hodin. Domácí se zkušenými Petrem Vladykou a Markem Kopeckým mají dosud stejný počet bodů jako nováček: „Do Chrudimi jedeme s odvahou a cílem bodovat. Ohrožen je start Jelínka, zcela fit není Veis, doma zůstává M. Jedlička. K tomu mimo hru je stále Pištora. Vedení klubu získalo do Holic zahraniční posilu z Ghany, během čtrnácti dnů by měla dorazit. Klíčem k úspěchu bude pokrytí Vladyky a Kopeckého,“ sdělil holický trenér František Franc.

KRAJSKÝ PŘEBOR:

Sokol Živanice (1. místo, 17 bodů) – OEZ Letohrad B (6. místo, 11 bodů). Sobota 16.30 hodin. Domácí jsou jediným neporaženým celkem v soutěži: „V posledních dvou zápasech jsme ve Vysokém Mýtě a v Poličce inkasovali pět gólů, a to je hodně. Obranné činnosti musíme věnovat zvýšenou pozornost,“ sdělil trenér Milan Šmarda. Soupeři se na podzim daří: „Na naše protivníky se moc nedívám, my se musíme na zápas připravit tak, abychom soupeři vnutili naší hru a pak se o úspěch nebojím,“ uzavírá trenér Šmarda.

FKAS Pardubice (2. místo, 16 bodů) – SK Holcim Prachovice (16. místo, 3 body). Neděle 10.15 hodin, hř. Slovany. Pardubický celek si vede nad očekávání, ze všech celků inkasoval nejméně branek. V tomto utkání je vysokým favoritem, ale trenér Roman Oliva bude postrádat oba útočníky Veverku a Meruňku, navíc i potrestaného Pitterleho: „Musíme se s touto situací vyrovnat, bude to těžké i když hrajeme s posledním. O složení útoku se rozhodnu až po dnešním tréninku. Rozhodně zápas nesmíme ztratit,“ odhodlaně prohlašuje trenér Oliva.

Slovan Moravská Třebová (12. místo, 7 bodů) – Tesla Pardubice B (4. místo, 12 bodů). Neděle 16.30 hodin. Tesla B v týdnu doma udolala Skuteč a zítra ji čeká hodně těžký duel, ale podle slov trenéra Rostislava Němečka nemá co ztratit. Divizní áčko má výkonnostní problémy, snad někteří pendléři by mohli najít v B týmu herní jistotu a ztracenou formu.

I.A TŘÍDA:

Semanín (8. místo, 6 místo) – Sokol Staré Hradiště (2. místo, 12 bodů). Sobota 16.30 hodin. „Prohru s Rosicemi jsme již strávili, snad si vezmeme poučení z tohoto zápasového výpadku a promítne se to i v herní disciplíně a v plnění úkolů, zejména v ofenzívě. Semanín jsem viděl, je to soupeř, který hraje jednoduchý fotbal, na malém hřišti se musíme připravit na častější osobní souboje. Chybět bude Pavel Deutsch, který se žení, “ sdělil trenér Starého Hradiště Jaroslav Mudroch.

FC Titanic Srch (1. místo, 13 bod– 1. FC Žamberk (4. místo, 9 bodů). Sobota 16.30 hodin. „Vsadíme na úspěšnou sestavu z Králík. Soupeř má nevyrovnané výkony, ale když se dostane do vedení, umí si náskok bránit. Tedy v žádném případě ho nesmíme podcenit,“ sdělil trenér Titanicu Srch Jaroslav Míchal.

Sokol Rosice nad Labem (6. místo, 9 bodů) – Jiskra Litomyšl (3. místo, 11 bodů). Sobota 16.30 hodin: Další těžký soupeř: „ Určitě jeden z adeptů na postup, osm gólů Moravanům budí respekt. Pokusíme se navázat na výkon, kterým jsme uspěli v Hradišti,“ řekl trenér Milan Ujec.

Sokol Moravany (13. místo, 3 body) – FK Agria Choceň B (11. místo). Neděle 16.30 hodin. „Ve středu a včera jsme potrénovali a hrůznou prohru v Litomyšli vymazali z hlavy. Do zítřejšího utkání již půjdeme s nově angažovaným gólmanem Pavlem Hrubešem z Tesly Pardubice, který nám nepochybně pomůže v získání respektu před naší brankou, vždyť má dost zkušeností i z krajského přeboru. Doufám, že končí období inkasování laciných gólů,“ sdělil moravanský trenér Roman Hendrych.

Sokol Morašice (10. místo, 5 bodů) – Valy (14. místo, 3 body). Neděle 16.30 hodin. V minulém kole získaly Valy první podzimní výhru: „Tři body jsou povzbuzením, navíc mám již k dispozici Budínského a Michala Bažanta. Musíme potvrdit bodový zisk i v Morašicích a postupně jít v tabulce nahoru,“ sdělil včera trenér Valů Tomáš Bolek.