Suverénem soutěže je Sokol Živanice. Ten před sezonou vyhlásil veřejně postupový cíl a ten v první polovině KP jednoznačně plní. Dvanáct zápasů vyhrál, remizoval ve Vysokém Mýtě a v Poličce, v posledním podzimním kole našly Živanice jediného přemožitele. Doma je „vymákly“ Svitavy 2:0. Před jarními odvetami mají Živanice šestibodový náskok před FK AS Pardubice, který má však výhodnější jarní los (o jeden domácí zápas víc). Třetí Svitavy ztrácí na favorita třináct bodů. Na opačném pólu tabulky mají těžkou hlavu Prachovice. S pouhými čtyřmi body jsou již mnohými experty odepisovány. Velké starosti bude mít na jaře trojlístek ohrožených: Skuteč (12 b.), Dobříkov (13 b.), Stolany (14 b.). Více se čekalo od Poličky a Moravské Třebové, naopak dařilo se oběma B týmům Letohradu a nováčku Tesle Pardubice B. Remízovým králem podzimu se stal Dobříkov, sedmkrát se dělil o body.

V průběhu podzimu byli nejlepší hráči jednotlivých utkání zařazováni do sestavy kola. K tomu se vyjadřovali především trenéři, novináři a jejich externí spolupracovníci. Pětkrát se dostali do sestavy kola Roman Flídr z Vysokého Mýta a Vítězslav Král z Poličky. Mezi brankáři kraloval zkušený David Šimon (FK AS). I díky jemu tento pardubický celek inkasoval pouhých devět branek v 15 zápasech.

Do sestavy podzimu by určitě patřili i další hráči. Vysoký standard vykazovali živaničtí stopeři Radek Vrážel a Michal Ferčák, středopolaři vysokomýtský Miroslav Podmajerský, Stanislav Vomáčka z České Třebové a hlinecký Vojtěch Uchytil.