Pardubický fotbal zmizel ze světa profesionálních soutěží, protože nedokázal přizpůsobit zdejší stadion požadavkům doby. Druholigová licence byla prodána do Sokolova, kde dodnes nechápou, jak snadno se Pardubice připravily o nejpopulárnější a nejrozšířenější sport na světě na profesionální úrovni. Někdejší kouč Martin Půlpit hodně stál o to, aby se v Pardubicích hrála I. liga, ale zatímco ve všech krajských městech se intenzívně předělávají stadiony v moderní stánky, na Letním stadionu, jako by se zastavil čas. Hráči s prvoligovými ambicemi z Pardubic odešli, mládežnická základna se stává snadnou kořistí pro konkurenci. Důvod? Doma nemají kam dorůst. Trenér Martin Půlpit se do ligy dostal alespoň jako trenér. Působí v Olomouci…

Pardubičtí odchovanci i další hráči, kteří zde působili ale drží partu nadále. V sobotu se opět sešli v Ohrazenici, mnozí s manželkami či přítelkyněmi. Je v tom i kus nostalgie. Většina pochází z Pardubic, jiní by tady i rádi žili, ale pro profesionální fotbal nejsou na východě Čech vytvořeny potřebné podmínky.
Radek Bukač působí v prvoligové Viktorii Žižkov: „Moc se mě tam líbí, doufám, že po zranění se dám rychle dohromady a opět budu střílet góly,“ uvedl.

Pavel Němeček je hráčem Sokolova, ale na jaře se zřejmě objeví klubu, který má ambice vstoupit do prvoligové společnosti. Vše je v jednání. Gólman Jan Kubásek asi v Sokolově také skončí. Rýsují se dvě nabídky z první ligy, jedna v Praze, druhá na Moravě. Vše je v jednání, v tuto chvíli nechce novou šanci zakřiknout. Michal Meduna působí v Rakousku, stejně jako Jiří Černohubý. Jedná se o pátou nejvyšší soutěž. „Její úroveň má charakter naší divize, ale jsem tam moc spokojený,“ uvedl Michal Meduna. Vysoký stoper Jan Šimáček se v dresu FC Slovácko chce vrátit do prvoligové společnosti: „Jsme první, v klubu se dělá vše pro postup. Mám tam ještě 1,5 roku smlouvu,“ uvedl, zatímco jeho parťák v klubu Pavel Vrba touží po odchodu.

„Smlouva mně končí příští rok v létě, cítím, že potřebuji změnu,“ sdělil Vrba. Milan Bakeš hostoval na podzim krátce v Kolíně (ČFL), v současné době je volným hráčem a jeho další cesta vede prý do zahraničí. Jiří Kaciáň bude na jaře působit na Kladně, Radek Vrážel v Živanicích, tam se po zranění zapojí do přípravy i Kamil Pecivál. Peter Krutý působí v HFK Olomouc, Pavel Macháček v Bohemians. Radek Šourek hraje na Vyšehradě (ČFL).

V pardubickém dresu se již asi nesejdou, pohled na Letní stadion tuto touhu zcela paralyzuje. Naděje však neumírá.