V krajském přeboru je veseleji. Je takřka jasné, že postupující do divize bude z Pardubicka. Škoda, že Holice přes zimu ztratily lehkost, opouští je sebevědomí, trápí je neobvyklá marodka, a také podzimní lídr mužstva David Velinský zdaleka není tím podzimním tahounem mužstva. K utkání do Stolan neodjel. Proč? „Nevím, vím že s ním probíhají nějaká jednání v klubu, ale já prostě musím vzít na vědomí, že ho nemám k dispozici a musím ho v zápase nahradit, což samozřejmě, při tak velké marodce není jednoduché, sděluje trenér Šedivka“ Ve Stolanech však Holičtí i ve slátané sestavě svého soupeře přehráli. „Stolany sice získaly dvougólový náskok, ale oba góly vyplývaly z našich chyb, v poli jsme herně nezaostávali. Do poločasu jsme náskok soupeře smazali, ale byla tam i šance, abychom již v poločase byli ve vedení,“ sděluje Šedivka. Zápas se povedl Jakubovi Černému, vstřelil gól, dvakrát orazítkoval tyč. Marodky v mužstvu, podle Šedivky využívá na kraji zálohy mladý Rössler, jehož výkony mají stoupající tendenci. Střelecky se prosadil mladý Absolon, který však neustále laboruje se zraněními a vypadává z tréninkové přípravy. „Ve Stolanech si opět natáhl sval a bude nejspíš v týdnu jenom odpočívat,“ sděluje trenér Šedivka, který jako na smilování čeká na uzdravení svých hráčů. Holice zatím stále drží krok se Sokolem Živanice a to je dobře. Soutěž jetak zajímavá a potá diváckou pozornost.

Živaničtí si hodně pomohli s angažováním Michala Meduny. Tomu se daří střelecky, ve třech startech dokázal vstřelit vždy po gólu: „Jeho příchod zvýšil konkurenci v mužstvu a to já samozřejmě vítám. Náš herní projev se pomalu zlepšuje, i když současní soupeři jsou nepochybně slabší než ty z úvodu jara,“ sdělil živanický trenér Karel Krejčík.

Trenér Skutče Zdeněk Cach si v Živanicích nedělal iluze: „Zranil se nám kapitán Haman, mimo hru máme i Škorpíka. To jsou pro nás základní pilíře.. Musím také připomenou, že útočník Dostál byl v práci někde ve výkopu a přišel na zápas až bezprostředně před jeho začátkem. Je to těžké. S výkonem mužstva jsem spokojený nebyl,“ uvedl Cach.

První jarní výhru si vybojoval FK AS Pardubice. Výkon mužstva v České Třebové naznačil výrazné zlepšení: „ Již v poločase jsme mohli vést 5:0, ale pořád se potýkáme s naším neduhem a tím je proměňování vyložených šancí. Mužstvu prospělo posunutí Pavlíčka ze středové řady do útoku, nejlepším hráčem utkání byl však Hála. Výborný v obranné činnosti a velmi dobře podporoval ofenzívu,“ pochvaloval si trenér Roman Oliva. Přestože pardubický celek na hřišti kraloval, málem došlo ke komplikaci: „V 53. minutě si rozhodčí vymyslel penaltu a Česká Třebová vyrovnala. Naštěstí tento okamžik s mužstvem neotřásl.. Myslím, že tohle vítězství naše mladé mužstvo moc potřebovalo,“ sdělil trenér Roman Oliva.