Před jarní sezonou prvoligového týmu žen SK DFO Pardubice jsme požádali o slovo trenéra a manažera klubu JAROSLAVA FALTU.

Co nového přinesla zima v DFO Pardubice, čím se vedení klubu především zabývalo?
Dosud největším problémem bylo „zabydlet“ se na Letním stadionu a vypracování organizační struktury klubu, kterou si „pardubické změny“ vyžádaly. Struktura klubu byla aktualizována k 31. lednu 2008 a její změny byly jednak zaměřeny na zvýšení odbornosti ve vztahu k výkonnosti jednotlivých týmů, a také v oblasti ekonomiky, byl založen bussines team, jehož úkolem bude ekonomicky zajistit klub.

A-tým čeká v první lize žen těžký boj o záchranu, změnila se síla kádru oproti podzimu?
„A“ tým, který vlivem systémových změn struktury soutěží ve fotbalu žen je ve hře o záchranu prvoligové existence. Liga snižuje počet účastníků – čtyřky celky sestoupí. Pod touto hrozbou byla pro tento tým zajištěna adekvátní příprava, na kterou byly vynaloženy netradičně vysoké finanční prostředky. Vzhledem k úrovni tréninkových prostor a vlivu počasí se dá tato část přípravy označit za úspěšnou. Co se týká hráčských změn „A“ tým opouští ze zdravotních důvodů Veronika Moráčková a z osobních důvodů ukončují činnost Lenka Žitníková a Andrea Garažiová. Z příchodů máme jednu novou hráčku a to brněnskou Ilonu Matýskovou, která k nám přichází na hostování.

Klub se usídlil na Letním stadionu, jak aktuálně vypadá zázemí klubu, co se na jaře tady změní?
Nadále působí na Letním stadionu především družstva „A“ týmu žen a dorostenky. Jejich tréninkový proces probíhá od 10. března pouze na Letním stadionu v tréninkovém rytmu pondělí, úterý, čtvrtek. Jednoznačnou změnou je přemístění tréninkového procesu mládeže ze stadionu na Slovanech na Letní stadion. Přípravka, mladších a starších žákyň budou trénovat v pondělí, středy a pátky. Mistráky budou tyto týmy i nadále hrát na stadionu v Luční ulici – na Slovanech.