Do první velké šance se dostal po zaváhání domácí obrany v 9. minutě Durdevič, ale Knobloch jeho střelu vyrazil. Proti Petráňovi pak pohotově zasáhl gólman Samoel, jenže druhou šanci už pardubický útočník využil, když hlavou uklidil do sítě centr Křapky.

Další možnost měl před přestávkou Kayamba, střílel ovšem nad. Hosté stihli vyrovnat v závěru první půle, když hlavička Švantnera zapadla až za Knoblocha.

Ve 49. minutě znovu vedly Pardubice, když další přihrávku krajního beka Křapky proměnil Petráň. V dalším průběhu hosté vykopli hlavičku Pirocha, vzápětí Durdevič mířil těsně vedle. V 77. minutě po akci Kayamby zakončoval Jeřábek, ale míč se odrazil od tyče ven.

"Bylo vidět, že naši hráči měli velkou motivaci. Končí totiž někteří hráči a členové realizačního týmu. Kluci se chtěli rozloučit vítězstvím a konec jim zpříjemnit. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Podle mě jsme i na počet šancí vyhráli zaslouženě," řekl pardubický trenér Jiří Krejčí.

Druholigovou scénu se rozhodl opustit záložník Petr Kudrna, který bude pracovat v rodinné firmě. Kromě něj pardubický dres v příští sezoně neobléknou ani Vojtěch Kakrda s Tomášem Pospíšilem. V realizačním týmu se rozhodli skončit asistent trenéra Jiří Pospíšil a masér Tomáš Vltavský.

"Domácí ukázali, že jejich předchozí výsledky a výkony nebyly náhodné. Do 90. minuty jsme je sice drželi v napětí, bohužel jsme za stavu 2:1 neproměnili šanci. Z našeho pohledu je to mírné zklamání, ale o jednu branku byli Pardubičtí lepší. Jsme rádi, že je sezona za námi. Bylo to nahoru, dolů, hodně nervozity," uvedl Zdenko Frťala, trenér Varnsdorfu.

Pardubice – Varnsdorf 2:1
Branky: 13. Petráň, 49. Petráň – 45. Švantner. Rozhodčí: Ardeleanu – Boček, Dresler. ŽK: Petráň, Shejbal – Novotný, Bláha. Diváků: 601. Poločas: 1:1.
Pardubice: Knobloch – Křapka, Šejvl, Piroch, Shejbal – Kudrna – Kayamba (90. Přibyl), Řezníček, Jeřábek, Ladra (63. Fousek) – Petráň (87. Pospíšil).
Varnsdorf: Samoel – Cennerazzo, Zbrožek Lischka, Beránek – Novotný (77. Fotr) – Richter, Bláha, Bílek (58. Rudnytskyy), Durdević – Švantner (58. Končal).