Hody hody, doprovody, ať nepadá tolik vody… Přesně to si přejí fotbalisté pro velikonoční víkend. V opačném případě hrozí odložení jejich zápasů. Nejrizikovější situace je asi v Holicích, kde má hrát už dnes dopoledne Lanškroun. První jarní derby uvidí fanoušci na Jelení. Možná. Pardubičky hostí Svitavy. Možná.

Sobota 10.15: SK Holice (1., 37 b., 38:10) – TJ Lanškroun (3., 34 b., 37:26). Na podzim: 0:2.
Václav Velinský, trenér Holic: „Vzhledem k tomu jak máme krásné jarní počasí, tak jsou naše hřiště absolutně nepoužitelná k zápasu. Proto jsme požádali o přeložení utkání."
Tip Deníku: 1

Neděle 16.30: AFK Horní Jelení (16., 9 b., 13:60) – TJ Sokol Moravany (5., 32 b., 33:24). Na podzim: 0:4.
Tomáš Baťa, trenér Horního Jelení: „Chystáme se na kvalitního soupeře. Chtěli bychom bojovnost z minulého kola podpořit i kvalitním výkonem. Také věřím v uzdravení zraněných hráčů. Pokud se vše podaří, snad nám body neuniknou. Na zápas s Moravany se ale určitě všichni těšíme a čekáme podporu našich věrných fanoušků."
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Domácí tým v jarní části má sice zajímavé výsledky, nám ale velí jediné a to naplno bodovat. Budeme-li hrát v takovém nasazení jako předešlé jarní zápasy, určitě se výsledek dostaví. Hráčům v to věřím. Do hry by se měli již vrátit M. Lukas a Záleský, se zdravotními problémy laboruje Kříž."
Tip Deníku: 2

Neděle 16.30: SK Pardubičky (15., 14 b., 19:38) – TJ Svitavy (8., 25 b., (38:28). Na podzim: 0:2.
Tomáš Mrázek, sekretář Pardubiček: „Do dalšího kola jdeme s jasným cílem, získat na domácí půdě všechny body. Soupeř ze Svitav bude nepříjemný, ale naše výkony na jaře jsou zatím opravdu velmi dobré. Navíc bychom měli nastoupit v nejsilnější možné sestavě, což je velké pozitivum. Tým je po utkání v Lanškrouně hodně nažhaven a není se čemu divit. Tým ze špičky tabulky jsme totiž jasně přehráli a je jen obrovská škoda, že jsme si nepřivezli nějaké ty body. Jediným strašákem a jedinou neznámou tak zůstává aprílové počasí, které začíná odkládat jeden zápas za druhým. My ale pevně věříme, že hrací plochu v Pardubičkách připravíme co nejlépe."
Tip Deníku: 1