Fotbalová divize: Živanice mají náskok sedmi bodů

Pardubice – Fotbalisté Sokola Živanice opět vyhráli. Jasně přehráli soupeře z Letohradu a se sedmibodovým náskokem vedou Fortuna Divizi C.

9.10.2017

Živanice - Letohrad 3:0 (1:0)
V souboji týmů z opačných pólů tabulky šli domácí brzy do vedení zásluhou Petruse. Letohrad se držel až do posledních dvaceti minut, v nichž inkasoval další dvě branky. Po výhře Dvora Králové v Pardubicích se hosté propadli na poslední příčku. Naopak Živanice vedou s náskokem sedmi bodů.

Fakta - branky: 71. a 82. David Pánek, 5. Petrus. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 2:1. Diváci: 150. TJ Sokol Živanice: Ptáček - Buriánek, P. Zdeňka (79. J. Novák), Ferčák, Filip Pánek - Kakrda, Gorol, Herzán, Hundák (71. Polák) - M. Ujec (84. Bukač), Petrus (67. David Pánek). FK Letohrad: Moláček - Petr Štěpán, Kail, Krystl, Šponar - Lorenc (64. Hiller), Macek (46. Týfa), Tichý, Jiří Štěpán (75. Preclík) - Kabourek (79. J. Černík), M. Čada (83. Kopecký).

Pardubice B – Dvůr Králové 1:2 (0:0)
Dvoráci po čtyřech porážkách v řadě klesli na úplné dno divizní tabulky a navíc je čekala rezerva Pardubic, která se při pauze Národní ligy posílila o šestici hráčů A mužstva. Hosté se však semkli, předvedli soustředěný a takřka bezchybný výkon. Odměnou jim byly krásné góly Hrušky a Vitebského, hlavně ale tři získané body!

Očekávala se snadná domácí výhra, ale nakonec z toho byla neočekávaná prohra. Domácímu celku se profesorským fotbalem nedařilo překonat obranný val hostů. Ti přežili všechny šance v první půli a po změně stran vstřelili ze dvou brejků dvě branky. Nejdříve dokončil pohlednou akci Hruška a devět minut před koncem Hrnčíře prostřelil Vitebský. V závěru zápasu sice vsítil po trestném kopu kontaktní gól přesně hlavičkující Křapka, ale úplný závěr střetnutí Dvůr takticky „prozdržoval“.

Fakta branky: 87. Křapka 56. Hruška, 81. Vitebský. Rozhodčí: Kovářová (Liberec). ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 0:0. FK Pardubice B: Hrnčíř Přibyl, Křapka, Prosek, Tulach (65. Spěvák) Látal, Kudrna, Kovář (57. Gašpar), Fusek (65. Bydžovský) Petráň, Rybička. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček Picha, Macháček, Kruliš (72. Podolník), Poděbradský Karal O. Vaníček, Hruška (90. Janouch), Tauchman (80. Mertlík), Tomeš (92. Dvořák) O. Ujec (76. Vitebský).

Další známé výsledky:
Kratonohy - Zbuzany 1:1, pen. 6:7, Trutnov – Turnov 2:2 (2:1), penalty 5:4, Vykáň - Vysoké Mýto 1:2, Brandýs - Chrastava 5:0, Mšeno - Kolín 3:5, Čáslav - Admira 0:0, pen. 3:1.

Muž stál uprostřed rušné silnice

Co je podle obyvatel Pardubic největším problémem v dopravě? Odpovídat budou Pardubičtí.

Tazatelé zkoumají dopravu. Navštíví tisícovku pardubických domácností

Výhru pardubické rezervy ukoval Kovář

Pardubice - Dvě nejtěsnější, ale tříbodová vítězství si připsaly oba týmy z regionu v 11. kole fotbalové Divize C.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Vítěz voleb: Post ministra bych neodmítl

Pardubický kraj – Vítězné hnutí ANO, které vyluxovalo voliče většině českých stran, bujaře slaví. V Pardubickém kraji, jenž má ve sněmovně deset mandátů, získalo hned čtyři z nich.

Poražený voleb: Na Titanicu se stále hraje a zpívá

Pardubický kraj – K potápějícímu Titanicu přirovnal ČSSD včera, den po volbách, její pardubický hejtman Martin Netolický. Není se čemu divit. Jinak než debakl jednociferný volební výsledek sociálních demokratů, před čtyřmi lety vítězné a hlavní vládní strany, nazvat nelze. Svůj mandát obhájil ve víkendových volbách jen její zdejší lídr Jan Chvojka.