Fotbalisté Karviné našli recept na Pardubice v pravý čas. Na Východočechy totiž vyzráli po dvou letech, když předchozí tři duely vyhrály Pardubice. Právě vítězství 2:0 rozhodlo definitivně o tom, že Karviná bude hrát v příští sezoně nejvyšší soutěž. Dotáhnout se na ni nemůže ani třetí Znojmo, neboť má horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Karviná si nechtěla boj o postup zbytečně komplikovat. Hned ve 4. minutě se po přímém kopu trefil hlavou bývalý hráč Teplic či Slavie Jan Hošek. Domácí pak hráli pozorně a soupeře téměř k ničemu nepustili. Naopak sami chtěli přidat druhý gól.

PENALTOVÉ RAZÍTKO

Ten přišel na začátku druhého poločasu. Přísně nařízenou penaltu po pádu estonského reprezentanta Sandera Puriho proměnil další exligový hráč Lukáš Budínský. Karvinští už si pak postupový výsledek vzít nenechali a dvě tisícovky fanoušků si mohly prozpěvovat o tom, že jejich tým je prvoligový.

„Rychlý gól nás trochu uklidnil, zatáhli jsme se a spoléhali se, že to ubráníme. Na konci jsme odpočítávali každou minutu. Všichni čekali, že to dotáhneme, tak jsem rád, že se nám to povedlo," uvedl zkušený domácí útočník Zbyněk Pospěch.

Karviná – Pardubice 2:0      
Fakta – branky: 4. Hošek, 48. Budínský z pen. Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt. ŽK: Pospíšil (Pardubice). Diváci: 2027. Poločas: 1:0.
MFK OKD Karviná: Pindroch – Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann – Šisler – Puri (86. Panák), Budínský, Moravec, Zelený (68. Puchel) – Pospěch (73. Urgela). Trenér: Weber.
FK Pardubice: Knobloch – Šejvl, Pospíšil, Vencl, Kakrda – Fusek, Kudrna, Kovář, Fousek (54. D. Pánek) – Kayamba (53. Valenta), Petráň. Trenéři: Míchal a Krejčí.

„Chtěli jsme jim to znepříjemnit"

I třetí zápas během sedmi dnů odehráli fotbalisté Pardubic prakticky 
ve stejné sestavě. „Sil bylo i přes náročný týden dost. Sice bylo horké počasí, ale jsme trénovaní. Na to bych se určitě nevymlouval," poznamenal pravý obránce MARTIN ŠEJVL. Tradiční člen pardubické jedenáctky zvládl kompletní třízapasovou zátěž, výkon Pardubic v Karviné si ovšem představoval v lepším světle.

Martine, jak ovlivnila další průběh zápasu rychlá branka soupeře?
Samozřejmě, že hodně. Řekli jsme si, jak budeme hrát a vůbec jsme to nesplnili. Zbytečná ztráta míče, následný faul a ze standardky jsme dostali gól. 
Pro nás to byl nejhorší možný začátek.

Bylo na hřišti vidět, že se Karvinští po gólu uklidnili?
Karviná má zkušený tým, který věděl, co potřebuje. Pomohlo jim to, my jsme jim k tomu ovšem hodně přispěli. Nehráli jsme dobře.

Domácí si hlídali náskok, pustili vás do nějakého vážnějšího zakončení?
Byli jsme málo nebezpeční. Celkem se nám dařilo kombinovat, ale většinou jen po vápno. Když tam nějaký prošel centr, tak jsme se netrefili. Celkově od nás bylo málo střel.

I druhý poločas přinesl rychlý gól, tentokrát z penalty. Jak k ní došlo?
Byl tam průnik po naší levé straně, který jsme nezachytili. Pořádně jsem tu penaltovou situaci neviděl, zřejmě se jednalo o faul Vojty Kakrdy, rozhodčí ji pískl. Zase to pramenilo z naší nekoncentrovanosti, opakoval se začátek prvního poločasu.

Pardubice opět asistovaly u postupových oslav. Jak se hrálo před dvěma tisícovkami diváků?
Fanoušci domácí hráče povzbuzovali, bylo vidět, že chtějí postoupit. My jsme to chtěli Karviné rozhodně víc znepříjemnit. Po zápase už se s tím nedá nic dělat, můžete jít jen do kabiny a odjet domů. (tr)