Přesto jeden stabilní hráč z podzimní části chyběl. Stoper Jakub Klíma totiž zahájí přípravu s Mladou Boleslaví, která je jeho mateřským klubem. „Má hostování do konce června, ale Mladá Boleslav si ho mohla v zimním období stáhnout. A 17. ledna bychom se měli dozvědět, zda se vrátí k nám, nebo pojede na zahraniční soustředění,“ vysvětlil sportovní manažer Vít Zavřel.

„Jinak jsme téměř v plném počtu. Trochu nám dělá vrásky Pavel Černý, kterému se zhoršil stav kotníku, když trénoval individuálně. Zatím není připravený. Kromě dlouhodobě zraněného Fuska jsme zůstali pohromadě,“ uvedl trenér Jiří Krejčí.

Spekulovalo se přitom především o odchodu útočníka Petráně, o kterého se zajímaly prvoligové kluby z Ostravy nebo Karviné. O záložníka Fouska zase stál konkurent z Brna. K přestupům ovšem nedošlo.

„Byl jsem v očekávání, jak to dopadne. Pro mě jako trenéra je to dobrá zpráva, ale zatím není nic uzavřené,“ dodal Krejčí.

A nováčci v přípravě? Dva Korejci Jubyeong Park a Sanghyuk Lee, kteří včera s týmem absolvovali první trénink. Dorazili na doporučení svého krajana Daewona Kima, jenž v Pardubicích dříve působil a na konci roku 2016 se musel vrátit domů.

„Jsou to záložníci, jeden hráč je ročník 2000. U něj by byla možnost, že by mohl pomoci ještě i v dorostu. Podíváme se na ně,“ řekl Zavřel.

Z třetiligového Ústí nad Orlicí, kde hostovali, se vrátili na přípravu Jan Nikodem a Marek Jech. Nováčkem pak je talentovaný brankář z dorostu Lukáš Horníček. S týmem včera trénoval i gólman Milan Knobloch, který plánuje změnit prostředí.

Pardubičtí již v sobotu nastoupí v Praze k prvnímu duelu Tipsport ligy proti Chrudimi (10.30). Po odehrání celé skupiny pak v pondělí 14. ledna zamíří na soustředění do Špindlerova Mlýna.

Program zimní přípravy FK Pardubice
Sobota 5. ledna Pardubice – Chrudim (Tipsport liga, hř. Horní Počernice) 10.30
Úterý 8. ledna Jablonec – Pardubice (Tipsport liga, hř. Horní Počernice) 10.30
Neděle 13. ledna Pardubice – Varnsdorf (Tipsport liga, hř. Horní Počernice) 10.30
Sobota 26. ledna Pardubice – Dukla Praha U21  (hř. UMT Ohrazenice) 10.30
Středa 30. ledna Pardubice – Liberec U21 (hř. UMT Ohrazenice) 11.00
Sobota 2. února Pardubice – Uničov (hř. UMT Ohrazenice) 10.30
Sobota 9. února Pardubice – soupeř v jednání (hř. UMT Ohrazenice) 10.30
Sobota 16. února Pardubice – Dobrovice  (hř. bude upřesněno) 10.30
Sobota 23. února Pardubice – Ústí nad Orlicí (hř. bude upřesněno) 10.30