Rohovládova Bělá: Cíl hravě splněn. Pohled na tabulku ale mohl být lepší

Jak spadnout z bedny… Nováček prostřední krajské soutěže, který má azyl v pardubickém Dolíčku, názorně ukázal, jak se to nemá dělat. Naprosto zbytečně poztrácel plno bodů a do jara tak nevstoupí úplně v klidu. Jeho trenér JAROSLAV NOVÁK má při pohledu na tabulku trochu skleněné oči. Nápis Rohovládova Bělá totiž mohl a hlavně měl svítit na předních příčkách.

Podzimní část v nové soutěži se mi nehodnotí snadno. Cíl byl umístit se jako nováček do osmého místa. To se nám podařilo. Ale… Přestože kádr byl téměř stejný jako v loňské sezoně, nijak jsme s žádným soupeřem nepropadli a v každém utkání byla šance bodovat. Dvacet získaných bodů po podzimní části se zdá být hodně, ale když se podíváme na tabulku, tak nás hrozně mrzí některá utkání. V nich jsme měli výhry na dosah a my je ztratili. V průběhu soutěže byly dokonce dva momenty, kdy jsme mohli být průběžně první. Jenže jsme situaci nezvládli. O to víc mě teď mrzí pohled na tabulku. Sice se nijak nekrčíme ve středu tabulky, ovšem na druhou stranu k místům, která znamenají ohrožení, není až tak daleko.

Jinak je I. A třída pochopitelně rychlejší a techničtější než soutěž, kterou jsme hráli v minulém ročníku. Je ovšem značně vyrovnaná. Rozhodují maličkosti, šancí na gól je méně než v nižší soutěži. O to víc vás zabolí, pokud je nevyužijete.
Musíme se po všech stránkách dobře přes zimu připravit a na jaře minimálně zopakovat výkony z podzimní části.

Pardubičky: Nejmladší tým umí soupeře přehrát

Mládí má zelenou. U Borku to platí i ve sféře fotbalu. V Pardubičkách dostávají příležitost neokoukané tváře. Trenér LUBOŠ PILAŘ se je nebojí vypustit do hry a oni mu důvěru splácejí výkony. A až naberou zkušenosti…

Podzimní část bych rozdělil na tři části. Tu první jsme odehráli docela slušně. Protivníky jsme přehrávali ale bohužel jsme naše výkony nedokázali přetavit ve vyšší bodový zisk. Bilance tří bodů z pěti zápasů, a to jsme třikrát prohráli v penaltovém rozstřelu, byla šokující. S tím jsme byli hodně nespokojeni.

Druhá část podzimu se nám podařila bodově daleko lépe, kdy jsme ze čtyř zápasu třikrát vyhráli. A to nemuselo zůstat jen u těch tří vítězství. Kdybychom totiž bodově zvládli domácí derby s Horním Jelením. V něm jsme byli jasně lepším týmem, a do teď nedokážu pochopit jak nám vítězství mohlo takhle proklouznout mezi prsty.

Na třetí části podzimní soutěže se už podepsaly horší terény. Bilance dvě výhry a dvě prohry je odpovídající tomu, čeho jsme v danou dobu byli schopni dosáhnout.

S podzimem jsem spokojený pouze částečně. Mrzí mě zisk, protože jsme měli na to, abychom si připsali o šest bodů více. Na druhou stranu mě moc těší, že s nejmladším týmem, dokážeme soupeře přehrávat.

Horní Jelení: Zadní vrátka jim pořádně vrzala

Zase mrazí. Ne však za okny nýbrž z pohledu na tabulku. Tým z nejvýchodnějšího místa, kde se hraje krajský fotbal, opět leští podpalubí. Hrající asistent trenéra ROMAN HENDRYCH si láme marně hlavu, proč se opakuje loňská sezona. Na vykopání psa bude mít celou zimu…

Podzim hodnotíme jako sportovní katastrofu. Po vydařené jarní části loňské sezony jsme mysleli, že to půjde, jenže opak byl pravdou. Nepovedl se nám začátek a my se trápili. Nehrajeme dobře vzadu, včetně mě. Dostáváme hloupé góly a pak horko těžko skórujeme. Měli jsme sice pár zápasů které můžeme hodnotit kladně ale těch bylo fakt málo. Přitom tréninková morálka byla velmi dobrá. Už nevím co lépe udělat…
Musíme v zimě hodně běhat a zkusit soutěž zachránit. Když se to nepovede, svět se nezboří. Velkým a jediným plusem bylo zařazování dorostenců. (zz)