Choltice: Peripetie začaly v přípravě

Druhá sezona je prý těžší. To už ví také v Cholticích. Nicméně to není zapříčiněné zvýšenou kvalitou soutěže, ale interními problémy v klubu. Zkušený trenér LUBOŠ VORLÍČEK musel k utkáním shánět všechny, kteří mají platné členství ve fotbalové asociaci. Nakonec vždy dal jedenáctku dohromady a střed tabulky je vlastně výhrou…

Než vůbec začnu hodnotit podzimní část 2016 musím se podívat na její začátek, tedy přípravu. A zde začal náš problém, který nás provázel celý podzim. Skončily opory Hlaváček a Adam. K nim se přidali z pracovních důvodů Kratochvíl a Knapík. Mach zase přestoupil do Moravan. No a aby toho nebylo málo tak týden před vypuknutím mistrovským bojů se vážně zranil perspektivní Bolek. Do toho se musí započítat pracovní vytížení Augustina a výsledek je jaký je. Museli hrát všichni, pomáhali kluci z béčka. Takže jsme trpěli nedostatkem hráčů, což se logicky podepsalo na kvalitě naší hry.
Snažili jsme se bojovat. Prostě to, jak se říká urvat. V tomto ohledu nemám klukům, co vytknout. Přes všechny peripetie jsme nakonec bodový cíl splnili. Samozřejmě konečný součet mohl být vyšší, ovšem doplatili jsme na fatální chyb, které jsme vyráběli.
Dobré zápasy jsme odehráli v Sezemicích, Tuněchodech doma se Stolany a Sruby. Naopak nejhůř jsme se prezentovali v Proseči kde domácím vyšlo úplně všechno.
Úkoly pro jaro jsou jasné. Pokusit se doplnit současný kádr a zlepšit tréninkovou morálku. Těch věcí, co musí začít fungovat lépe, je ale více. Většinou se to týká hráčů samotných musí si uvědomit, že to nepůjde samo. Vždyť soutěž je strašně vyrovnaná, myšleno od pátého místa dolů. Cíl pro jaro je tedy udržet se v soutěži. Vše bude však záležet na tom jestli se podaří rozšířit kádr. Od toho se to bude pak odvíjet.
I přes různé výsledkové výpadky nás podporovali věrní diváci, kterým patří dík. Já osobně bych chtěl poděkovat za spolupráci vedoucímu mužstva Ludkovi Petrlíkovi. Byť jako nováček se své role zhostil výborně.. A pak všem kteří to se Slavojem myslí dobře.

Sezemice: Místo ručníku „masírovali"

Od pěti k desíti. Rčení ode deseti k pěti postavily Sezemice na hlavu. V úvodu sezony byly zralé na ručník. Jenže pak jim vyšel jeden parádní obrat. A trenér ONDŘEJ KUMPAN tým vytáhl do klidných vod.

Vstup do soutěže se nám vůbec nepovedl. Prakticky jsme neabsolvovali žádnou letní přípravu. Na první dva zápasy jsme se pořádně nesešli a situace byla zralá na odhlášení soutěže. Naštěstí si kluci situaci uvědomili a začali se scházet. Zlomem byl pak zápas čtvrtého kola s Rozhovicemi, kdy se nám ve druhé půli podařilo dohnat třígólové manko a zvítězit na penalty. Výkony se začaly zlepšovat a postupem času bylo na klucích vidět, že je fotbal zase baví. Tak snad jim to vydrží v zimní přípravě i na jaře. Šestnáct získaných bodů je ve finále solidní počin.
Soutěž je velmi vyrovnaná a nebojím se říct, že každý může porazit každého. Venku se nám dařilo lépe než doma, odehráli jsme velmi dobré zápasy ve Srubech, Mateřově nebo Cerekvici. Chybí nám ale bodový zisk z domácích zápasů, kde výkony byly lepší než výsledky. Vítězně jsme zvládli pouze derby s Hradištěm a Ředicemi i penaltový rozstřel s Rozhovicemi. Nicméně kluci sklidili pochvalu i za výkon v prohraných zápasech s Prosečí a Tuněchody. Na jejich fotbal se totiž dalo koukat.
Prakticky ve všech zápasech jsme hráli hodně dopředu, padalo množství branek, ale na úrovni I. B třídy by to tak mělo být. Lidi chodí na fotbal, aby viděli góly. Jen musíme zapracovat na tom, abychom těch gólů víc dávali, než dostávali.
Střelecky mužstvo táhli bratři Kašparové a Petr Ehl. Postupem podzimu rostly výkony u Aleše Blažka, kterého ve stoperské dvojici dobře doplňoval Martin Smutek. Dobré výkony podával i univerzál Zdeněk Lába, kterého lze podle potřeby použít prakticky na každém postu. Jinak bych celkově mužstvo pochválil za solidní výkony.
Jen doufám, že budeme v hojném počtu absolvovat zimní přípravu, protože vzhledem k vyrovnané tabulce nás čeká opravdu výživné jaro. Za současné situace je naším cílem dostat se co nejdříve ze sestupových vod a bavit fotbalem sebe i diváky.

Starý Mateřov: Dojeli na mizernou morálku

Neznámá situace. Starý Mateřov si v obou předchozích sezonách v I. B třídě na podzim napěchoval bodový polštář. Jenže letos paběrkoval, čímž si zadělal na problémy. Hrající asistent RADEK KLÍMA připisuje nevalnou první polovinu mizerné tréninkové morálce.

Podzimní výsledky a především dosažený bodový zisk jsou bohužel odrazem našeho přístupu v celém roce. Tréninková morálka u nás byla mizerná, od zimní přípravy se postupně horšila a v letním období jsme už neabsolvovali téměř žádnou.
Od toho se vyvíjely i naše výsledky a především velmi kolísavé výkony. Znamená to, že na jaře budeme muset bojovat o setrvání v soutěži. Za vše hovoří naše vítězství v prvním kole, ve kterém jsme po bojovném a velmi zodpovědném výkonu porazili Rozhovice. Jenže vzápětí jsme doma vybouchli a po strašné hře dostali osmičku od Srubů. To nás bohužel provázelo celý podzim a výsledkem je zisk šestnáct bodů, přičemž je pravdou, že počet bodů asi odpovídá předvedeným výkonům. V posledních kolech nám navíc dlouhodobě vypadli Meduna s Vašíčkem, a pak už jsme byli rádi, když jsme se sešli v jedenácti lidech.
Nyní se musíme zamyslet nad tím, zda pokračovat ve stejném složení s vědomím, že to na tuto soutěž do budoucna nemusí stačit. A nebo zda se nepokusit doplnit kádr kluky z okolních vesnic a tím zase zvednout konkurenci. V zimě nás čeká soustředění v Orlických horách a pohár Pamako.

Staré Hradiště: Každý zápas řešili sestavu

Nováček proti své vůli… Staré Hradiště po úspěšném dlouholetém působení v prostřední krajské soutěži dobrovolně přijalo angažmá v té nejnižší. Kormidla se ujal hrající trenér MIROSLAV SEMERÁD. Po podzimu mu však přibily vrásky a šediny.

Předně Hradišti se nepodařilo dostatečně doplnit kádr, a tak se vedení rozhodlo po devíti sezonách ukončit působení v I. A třídě.
Podzimní část se mi bohužel nehodnotí vůbec dobře. Začali jsme sezonu bez několika hráčů základní sestavy, kteří odešli v letní přestávce. Úvod se nám docela vydařil, ale již po třetím kole jsme museli prakticky každý další zápas řešit problémy se sestavou. To se podepsalo na výsledcích v dalších kolech a provázelo nás až do konce podzimu. Nejvíce mě mrzí prohrané domácí zápasy se Zámrskem a Stolany. Kdybychom zvládli alespoň tato utkání, mohli jsme pomýšlet na lepší umístění.
Ovšem nejen úzký kádr měl vliv na naše nelichotivé postavení v tabulce. Dalším problémem byla naše koncovka, i když jsme si vypracovali stoprocentní šance, nedokázali jsme je proměňovat. Naopak soupeři nás trestali po sebemenší chybičce. A náš zásadní problém? Každý sport, ať se dělá na jakékoliv úrovni, nejde dělat bez tréninku. A tady jsme měli velké rezervy, nejen v docházce, ale i v četnosti. Naopak výborně fungovala spolupráce s dorostem. Hráči, kteří dostali šanci v áčku se prezentovali dobrými výkony.