Pardubický Slovan si počíná jako opravdový lídr soutěže. Po výhře v Holicích 2:0 doma rozdrtil Vysoké Mýto 8:0. O všem rozhodl již úvod utkání. Ve 13. min. Slovan vedl 2:0 a zahuštěná vysokomýtská obrana přestala mít smysl. Svůj nejlepší zápas v dresu Slovanu odehrál Ujec, který dvakrát skóroval a byl hodně vidět. Slovan má v tabulce sedmibodový náskok před Svitavy a po zásluze přezimuje na trůnu. V jarních odvetách bude mít nejlepší pozici pro útok na divizi.

Svitavy jsou jediným celkem soutěže, který doma neprohrál, ale tentokrát nečekaně ztratil body s Lanškrounem (2:2). Přitom zápas měl dobře rozehraný, čtvrthodiny před koncem ještě vedl 2:0. Pak se však dvakrát střelecky prosadil Petík. S remízou jsou nepochybně spokojeni jen hosté, kteří si upevnili střed tabulky.

Třetí příčku okupuje Hlinsko, které remizovalo v Žamberku, čtvrtou B tým FK Pardubice. Ten prohrál 2:3 v Dobříkově, ač byl dvě třetiny fotbalovějším týmem. Jenže ho zadusily dvě penalty za stavu 1:1, které exekutor P. Horníček proměnil, zatímco hosty pořádně rozladil. Podle průběhu hry bylo zřejmé, že tentokrát prohrál fotbal.

V podobném duchu se odvíjel duel ve Stolanech, ale tentokrát spravedlnost nezůstala slepá. Srch nakonec vyhrál, protože vstřelil vítězný gól a hlavně udržel nervy na uzdě.

Fotbalový svaz by měl přes zimu vzít na paškál mnohé rozhodčí. Některým zápasům předchází šuškanda, která se pak v samotném utkání potvrdí. Co si o tom myslet?

O víkendu je na pořadu poslední kolo, takže bude čas na seriózní ohlédnutí a opatření.