Zítra vstanu a opařím se fotbalovým čajem… Lehce přepracovaným názvem české komedie uvádíme zahájení nové sezony v okresních soutěžích dospělých. Na třech úrovních se v pěti pelotonech představí celkem 59 závodníků. To znamená o tři méně než v minulém ročníku.

OKRESNÍ PŘEBOR
Extraliga mezi okresními soutěžemi… Stejně jako v loňské sezoně naplnilo přebor čtrnáct účastníků. V soutěžích, kde se postupuje i sestupuje, doznal logicky i on změn. Do kraje se vrátil Srch a do třetích třídy propadly Křičeň a holické béčko. Přičemž druhý jmenovaný přestal existovat. Naopak velký návrat hlásí po dvou letech Chvojenec i Mikulovice. Okamžitě se pak mezi elitu vrátily Přelovice.

III. TŘÍDA HOLICKO
Startovní pole o čtrnácti závodnících si evidentně oddechlo, když z jejich soutěže zmizely Mikulovice i Chvojenec. A to není všechno. Směrem dolů putovaly Staré Ždánice a na vlastní žádost také sezemické béčko. Soutěž si nově zahrají Mnětice, Býšť, Veliny a Chvojenec B. Kromě Mnětic všem pomohl administrativní postup. V případě Chvojence na poslední chvíli, protože Dolany odřekly soutěž v přeloučské skupině. Když původně mělo hrát na Holicku béčko Srchu. Ještě jedno upřesnění: v obou skupinách lépe umístěné celky než Chvojenec B (Roveň B, Újezd B, Litětiny a Horní Ředice B) nabídku podívat se do vyšší sféry odmítly.

III. TŘÍDA PŘELOUČSKO
O Přelovicích, které změnily bydliště z chalupy do vily na adrese Okresní přebor, již byla řeč. Naopak horší podmínky bydlení si způsobil Tetov, kterému zbyla zahradní domek jménem čtvrtá třída. Z fotbalové mapy vymizela Kolesa a v době mezi losovacím aktivem a zahájením soutěží také Dolany. Z nejnižší soutěže se vyhouply nahoru Srch B (původně měl hrát na Holicku), Bukovka a Jankovice. Počet čtrnácti týmů se ani tady nemění.

IV. TŘÍDA HOLICKO
Rapidní pokles. Místo jedenácti účastníků jich do bojů vyrukuje pouze osm. Vždyť hned čtveřice se různými cestami dostala do trojky. Konkrétně Mnětice, Býšť, Veliny a chvojenecká rezerva. Že to nevychází? Správně. Osmičku doplní ze třetí třídy přeřazené sezemické béčko.

IV. TŘÍDA PŘELOUČSKO
Tady je situace o něco příznivější. Místo deseti celků jich bude nastupovat do hry devět. Do fajnovější společnosti si to zamířily Srch B, Bukovka a Jankovice. Naopak ve čtyřce se ocitly Tetov a Staré Ždánice.
Pro zajímavost do soutěží se nepřihlásilo žádné nové mužstvo. Už se ale v právě začínající sezoně nebudeme setkávat s triem Holice B, Kolesa a Dolany.