A bude u toho i český tým, který jako trenér vede Václav Kotal. Po čtyřdenním kempu v Hradci Králové se Češi přesunuli ve středu do dějiště turnaje. Tam je od 13 hodin čeká první zápas Eura proti Belgii.

Do konečné nominace, kterou tvoří dva brankáři a osmnáct hráčů, se dostali i tři zástupci FK Pardubice. Na mládežnickém evropském šampionátu se mohou představit Lukáš Horníček, Petr Kurka a Samuel Šimek.

„Svoji nominaci na Euro stavím hodně vysoko. Je pro mě čest být součástí tohoto týmu a věřím, že budeme úspěšní,“ řekl Šimek, který stejně jako jeho dva spoluhráči nastupuje za Pardubice v celostátní lize dorostu. Šestnáctiletý brankář Horníček už od zimy trénuje i s pardubickým A týmem.

Český výběr do 17 let čeká kromě Belgie ve skupině i domácí Irsko (v pondělí ve 20 hodin) a Řecko (ve čtvrtek ve 20 hodin). „Naším cílem je probojovat se do čtvrtfinále. Kdyby to vyšlo, tak bychom se určitě chtěli kvalifikovat na mistrovství světa,“ uvedl sedmnáctiletý záložník Šimek.

Tři Pardubáci se těší na vstup do šampionátu. „V týmu je nálada skvělá. Necháme tam všechno, co v nás je,“ prohlásil Šimek. „Určitě bych chtěl zasáhnout do nějakého utkání. Beru to jako skvělou zkušenost a motivaci do další práce,“ dodal.