Fakta – branky: 38. Petrus, 46. Sklenář, 59. a 70. Prorok, 89. Jarosz. ČK: 1:0 (65. Pištora). ŽK: 3:0. Rozhodčí: Blaschke (Rudoltice). Diváci: 250. Poločas: 0:1. SK Holice: Branda – Cincibuch, Kopřiva, Pištora, T. Krpata (46. J. Krpata) – Udržal (77. T. Jedlička), Machatý (59. Betlach), D. Velinský, Valenta – J. Jedlička, Ručka. FK Pardubice: Shejbal – Hudec (46. Fidra), Tischler, Prorok, Přibyl – Jarosz, Kudrna (61. Voženílek), Jeřábek, Rešetár – Brychta (46. Sklenář), Petrus.

SK Holice – FK Pardubice 0:5 (0:1)

Branky: 38. Petrus, 46. Sklenář, 59. a 70. Prorok, 89. Jarosz. ČK: 1:0 (65. Pištora). ŽK: 3:0. Rozhodčí: Blaschke z Rudoltic (Hock, Šimek). Delegát: Krenčík. Diváků: 250.

Sestavy – HOLICE: Branda – Cincibuch, Kopřiva, Pištora, T. Krpata (46. J. Krpata) – Udržal (77. T. Jedlička), Machatý (59. Betlach), D. Velinský, Valenta – J. Jedlička, Ručka. FK PCE: Shejbal – Hudec (46. Fidra), Tischler, Prorok, Přibyl – Jarosz, Kudrna (61. Voženílek), Jeřábek, Rešetár – Brychta (46. Sklenář), Petrus.

V prvním kole Ondrášovka Cupu zajížděl nováček ČFL FK Pardubice na půdu účastníka Krajského přeboru do Holic v Čechách. Hosté zvítězili zaslouženě 0:5, zejména vzhledem ke zlepšení ve druhém poločase.

Konečný výsledek je pro domácí ještě milosrdný, neboť hosté navíc třikrát orazítkovali břevno a další čtyři vyložené příležitosti neproměnili. Výhra v Holicích tak FK Pardubice posouvá do druhého kola, ve kterém přivítají na svém stadiónu ve středu 1. září Slavii Praha!

V samotném zápase začali lépe hosté a již v páté minutě gólovou přihrávku Kudrny před branku zmařil za cenu rohu domácí stoper Kopřiva. V 10. minutě se však zrodila největší šance Holic, kdy po Udržalově příhře byl sám před Shejbalem J. Jedlička, ale hostující kapitán jeho pokus vytlačil mimo branku.

Domácí celek poté pozorně bránil a hosté marně dobývali Brandovu branku. Ve 26. se to podařilo, ale Petrusův pokus vyhlavičkoval na brankové čáře za již překonaným gólmanem Kopřiva. Ve 34. Branda vyrazil i Jeřábkovu navštívenku zpoza vápna. Ve 38. minutě to již přišlo, když se zrodila ve středu pole rychlá akce hostů na jehož konci byl přesný centr Rešetára a Petrusův gól – 0:1.

Ve 44. se do šance ze strany dostal Přibyl, ale střílel mimo branku. V poslední minutě první půle šel ještě Brychta sám na Brandu, ale ten jeho pokus vyrazil.

Do druhé půle udělaly oba celky změny v sestavě, ale projevilo se to jen na straně Pardubic. Chvíli po rozehře našel Kudrna čerstvého Sklenáře a ten technickým pokusem obstřelil Brandu – 0:2. V 51. byl po kombinační akci v koncovce Jeřábek, ale trefil dvakrát za sebou břevno. V 58. udělal další ostrý zákrok již žlutý Pištora, ale benevolence sudího ho ještě od vyloučení uchránila.

Z následně rozehraného trestného kopu Kudrnou vyslal přízemní střelu Prorok a ta s lehkou tečí domácího obránce znamenala změnu stavu na 0:3. V 65. opět Pištora na půlce sestřelil Sklenáře a tentokrát již pod sprchy putoval. V 68. se zrodila druhá a poslední šance Holic, kdy do otevřené obrany unikl J. Jedlička, ale jeho pokus se jen otřel o břevno hostující branky.

Přesilovku pardubičtí využili v 70. minutě, kdy po přesném centru Rešetára přidal Prorok hlavičkou od tyče svůj druhý gól – 0:4. V 78. ještě na jaře pardubický gólman Branda zlikvidoval sólo Petruse, stejně jako v 85. Rešetárovu umístěnou střelu k tyči.

V 89. však již nestačil na koncovku Jarosze, který zblízka využil další přesnou příhru od Rešetára a uzavřel skóre na konečných 0:5. (jma, ašo)

Hlasy trenérů – Luboš Pilař, trenér SK Holice: „Zápas rozhodla kvalita soupeře. Do 38. min. jsme drželi bezbrankovou remízu, soupeř však do poločasu skóroval a zkraje druhé půle přidal druhý gól. Po vyloučení Pištory bylo vše jasné, chyběly i fyzické síly.“

Martin Svědík, trenér FK Pardubice: „V I. půli nám chyběl pohyb, a také přesnost přihrávek. Dlouho jsme nemohli překonat obranný val soupeře. Po změně stran, ale mužstvo dokázalo zvýšit obrátky, nastalo i herní zlepšení a prosadili jsme se i v koncovce. Teď budeme ladit formu na první kolo ČFL.