Východočeské derby se neobešlo bez výtržností: ČTETE ZDE

Přípravné derby dvou věčných rivalů táhlo. Po dlouhé době i Pardubice mají v záhlaví zapsáno ligový klub, přesněji řečeno třetiligový. Na Dolíček dorazilo 660 diváků. A ti se měli na co dívat. Účastník Gambrinus ligy například představil nového hráče, ostříleného beka Milana Fukala. Bývalý hráč Jablonce i Sparty pamatuje i plodná léta v reprezentaci.

První velkou šanci měl v sedmé minutě Dvořák po chybě Proroka, ale Shejbal ho vychytal. V 16. minutě však již průnik Klapky skončil gólovým lobem přes Shejbala - 0:1. Ve 42. minutě zahrával Jeřábek trestný kop ze strany velkého vápna a jeho kop si gólman Volšík srazil do vlastní branky – 1:1. Zkraje druhé půle, ve 49. minutě měl šanci V. Kakrda, ale křížnou střelou mířil těsně vedle. V 53. minutě došlo po centru do vápna Pardubic k faulu na Chlebouna, a byla z toho penalta, kterou proměnil Fischer – 1:2. Poté se na obou stranách diváci dočkali dalších příležitostí, ale žádná již brankou neskončila. Na straně domácích zakončoval kombinační akci Kudrna, ale Volšík vyrazil na roh.

V 73. min. byl evidentně faulován ve vápně Karal, ale druhou penaltu sudí neodpískal. Změnu stavu nepřinesly ani šance Jandíka a Štěpána.
„Jsem spokojen s nasazením, tempem hry, atmosférou i prostředím. Diváci v Pardubicích zase po delší době viděli prvoligový celek. Zápas nám přinesl to, co jsme chtěli. Mrzí mě jen naše individuální chyby, ale je to stále příprava a musíme se z toho poučit. Oba týmy jsou v rozdílné fázi přípravy, hostům možná trochu chyběla živost, ale to do začátku ligy určitě vyladí,“ sdělil pardubický trenér Martin Svědík.“

,,Bylo vidět, že jsme šli do utkání z plného tréninku. Houževnatý soupeř zodpovědně bránil od půlky, těžko jsme se prosazovali. Přece jen se nám povedlo Klapkou vstřelit vedoucí branku, ale po hrubé chybě gólmana Pardubice vyrovnaly. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry, ale soupeř neustále důsledně bránil, i když po proměněné penaltě prohrával. Byla to podle mě dobrá příprava na úvod ligy se Žižkovem, kde očekávám podobný průběh. Pravděpodobně opět budeme narážet na zhuštěnou obranu,“ předpokládá hradecký kouč Václav Kotal.

Výkon obránce Milana Fukala hodnotil pozitivně. ,,Splnil, co jsme od něho čekali, v soubojích je silný. Určitě nás nezklamal.“ O jeho případném přestupu se má jednat v pondělí.

Ve středu nastoupí Hradec od 17.30 hodin ve Lhotě pod Libčany proti druholigové Čáslavi.

Fotbalová příprava:

FK Pardubice – FC Hradec Králové 1:2

Fakta – branky: 42. Jeřábek - 16. Klapka, 53. Fischer z penalty. Rozhodčí. Šimek (Ústí nad Orlicí). Diváci: 660. Poločas: 1:1.

FK Pardubice: Shejbal – Přibyl (46. Hudec), Tischler (46. Kopřiva), Prorok (68. Tischler), Javůrek – Hundák (46. V. Kakrda), Řezníček (46. Kudrna), Jeřábek, Rešetár – Petrus (46. Fikjez), Brychta (65. Petrus).
FC Hradec Králové: Volšík – Zelený (46. Poděbradský), Fukal (61. Hochmeister), Chleboun (46. Tóth), Pávek (61. Jandík) – Malinský (61. Štěpán), Klapka (46. Černý), Janoušek (46. Rezek), Fischer (61. Karal) – Dvořák (46. Gulajev), Voltr.