FOTOGALERIE: 'Živanice spáchaly sebevraždu'

Pardubicko – /Krajský přebor/ - Magnet jara: Pardubické béčko přejelo lídra tabulky, mladíci byli na utkání bezvadně připraveni

24.5.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

D e r b y… Sice jen pět písmen ale v žilách fotbalových fanoušků umějí pořádně rozproudit krev. O jednom takovém se mluvilo už od začátku jarní části krajského přeboru. Pardubické béčko versus Živanice. Měl to být boj, ve kterém rozhodnou maličkosti. Nebyl. Mladíci svého zkušenějšího soka přejeli. A opět se ukázalo, že derby jsou nevyzpytatelná a že se v nich může přihodit cokoliv.

„Nejsledovanější utkání jara se hrálo za velmi slušné divácké návštěvy. Myslím si, že jsme od začátku nenechali nikoho na pochybách, kdo bude pánem na hřišti. Naše dobrá hra přinesla první ovoce ve 28. minutě, kdy po rychlé akci Řezníček – Hundák zakončil gólově Kudrna. Po vstřeleném gólu jsme ale trochu zvolnili tempo a přenechali iniciativu hostům. Ti však své šance v závěru poločasu naštěstí pro nás nevyužili,“ okomentoval první poločas domácí trenér Josef Krupička a vrhl se i na hodnocení druhého.

„Bylo jasné, že hosté budou muset jít trochu do rizika, aby vyrovnali a uhráli kýžený bod. To však byla jejich sebevražda. Zbytek zápasu nezvládli jak takticky, tak ani kondičně. Otevřeli totiž střed hřiště a valil se na ně jeden náš útok za druhým. Z toho vyplynul i druhý gól, který vstřelil Brychta. V 77. minutě zvýšil Řezníček na 3:0 a bylo prakticky po zápase. Soupeř se úplně sesypal a další góly na sebe nedaly dlouho čekat. Penaltu po faulu na Sklenáře proměnil Hundák a naši zaslouženou výhru pečetil svým druhým gólem v zápase mladý Řezníček na konečných 5:0. Všem našim hráčům musíme poděkovat za předvedený výkon a nasazení. Byl to opravdu kolektivní výkon, ale kdybych měl někoho vyzdvihnout nad rámec zápasu tak to budou Kopřiva, Brychta, Kudrna a Řezníček.“

ROZHOVOR KOLA:

Hostující trenér Jaroslav Kratochvíl se zachoval jako správný chlap. Neschovával se, nevytípával telefony, na nic se nevymlouval.

V čem vidíte příčinu vysoké prohry?
V kvalitě soupeře a v tom, že jsme nezvládli závěr utkání.

Bylo to tím, že Živanice za nepříznivého stavu musely útočit?
Ale vůbec ne. Mužstvo soupeře bylo na úplně jiné úrovni. Po všech stránkách nás převyšovalo. Samozřejmě, že kdybychom dali kontaktní gól, mohli jsme být ve hře o výsledek a také o to, aby byl zápas dramatický ještě déle. Jenže to se nám nepovedlo.

Skoro můžete litovat toho, že skončil první poločas, nemyslíte?
To je pravda. V závěru první půle jsme měli několik šancí. A vstřelit tehdy branku, mohl být vývoj druhého poločasu úplně jiný. Gól tam visel na vlásku. Ale to jsou kdyby.

Vašemu týmu vůbec nezahrála záloha. Hvězda jarní části Gorol si prakticky nekopla a na vaší bránu se valil jeden útok za druhým…
Hm. Ve středu hřiště jsme prohrávali osobní souboje a domácí následně těžili ze hry po stranách. Zejména po té pravé, kde jsme neudrželi Hundáka. První dva góly šly po jeho křídle.

Kromě, řekněme herní smůly, si na vás zasedla ještě jiným způsobem…
Jistě máte na mysli vážné zranění Vrážela po druhém gólu. Za chvíli na to jsme museli střídat i Žáka kvůli křečím. V takto těžkém utkání a za takové situace se špatně naskakuje do hry. Notabene do obrany. Už to z naší strany nebylo optimální a závěr jsme už kondičně nezvládli.

Přiznáváte tedy bez mučení, že vám došly síly, že jste nestačili soupeři po kondiční stránce?
Určitě. Soupeř byl úplně jinak připraven po kondiční stránce. Pokud jsou fotbalisté připravováni pro třetí ligu a někteří ji pravidelně hrají a pak naskočí do zápasu krajského přeboru, jsou úplně někde jinde. Kvalita zkrátka byla na straně soupeře a zvítězil zcela zaslouženě.

FK Pardubice B – Sokol Živanice 5:0

Fakta – branky: 77. a 88. Řezníček, 28. Kudrna, 54. Brychta, 84. Hundák z pen. Rozhodčí: Kvaček (Hlinsko) ŽK: 1:3. Diváci: 650. Poločas: 1:0.
FK Pardubice B: Žák – Buriánek, Kopřiva, Baldrych, Voženílek – Hundák, Kudrna (85. Růžička), Řezníček, V. Kakrda – Sklenář, Fikejz (32. Brychta, 81. Rydval). Sokol Živanice: Mareček – Žák (69. Konečný), Vrážel (58. Hanovec), Ferčák, Michal – J. Černík, Gorol, Jedlička, Janecký (55. Mocanu) – Kaciáň, Čech.

MINUTY ZÁPASU

28. Rychlý kontr Pardubic: Řezníček do křídla Hundákovi, přízemní centr na Kudrnu a domácí středopolař prostřelil Marečka – 1:0.
54. Ztraceného míče Živanic se chopil Sklenář, posunul na Hundáka a jeho „okatou“ přihrávku doklepl do kasy Brychta – 2:0.
77. Po odvráceném rohu se prodral k míči Řezníček a hlavou zvýšil na 3:0.
84. Sklenářův průnik zastavil živanický gólman Mareček nedovoleně a následnou penaltu proměnil Hundák – 4:0.
88. Brejk pěti útočících hráčů na dva bránící byl pro pardubické borce málo. Přesto po chvíli pečetil na konečných 5:0 svoji druhou brankou v utkání mladíček Řezníček.

24.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.