„Před Pardubicemi jsme měli respekt, věděli jsme, že mají sílu. Hráče jsme upozorňovali na to, že je to ne třetiligový, ale velice slušný druholigový soupeř. Pro mě je to jasný kandidát na postup. A upřímně říkám, že ho Pardubicím přeji, k tomuto klubu mám srdeční vztah,“ říkal první trenér Sparty Praha Martin Hašek, který v Pardubicích dlouho bydlel a začínal s fotbalem.

„Čekali jsme hodně těžký zápas, což se naplnilo. Hodně dlouho se nám nedařilo dát gól, pálili jsme do tyček. Když už jsme branku vstřelili, vypracoval si soupeř šanci na vyrovnání, ale brankář Švenger ji zlikvidoval,“ ulevilo se Haškovi poté, co gólman Sparty na konci prvního poločasu včas zasáhl proti Petrusovi.

„Takové situace dělají zápas. Kdyby David proměnil, mohlo utkání vypadat trochu jinak,“ litoval pardubický trenér Martin Svědík. Jedním dechem ale dodal: „Sparta potvrdila svoje kvality. Jen na začátku jsme z ní měli až moc velký respekt. Nicméně její síla byla velká a v úvodu si vypracovala několik příležitostí, naštěstí proměnila jedinou a utkání bylo dlouho otevřené. My jsme čekali na naši šanci, která přišla právě před poločasem.“
Po změně stran se Sparta ujala vedení 2:0 díky Pamičovi.

„Jenže když už jsme konečně utekli na dvougólový rozdíl a mohli soupeře trochu srazit do kolen, brzy jsme inkasovali kontaktní gól. Tím se zápas zdramatizoval,“ pokračoval v hodnocení utkání Hašek.

„Dali jsme gól z ničeho a Jeřábkova střela nám vlila trochu krve do žil. Sparta pak musela pracovat o to víc. Měli jsme nějaké pološance, ale nebylo to nic, co by mělo soupeře nějak vážněji ohrozit. Myslím, že Sparta měla utkání plně pod kontrolou,“ uznal pardubický kouč.
Tečku za vítězstvím Sparty udělal Kamerunec Kweuke, který zvýšil na konečných 3:1.

„To jednoznačně rozhodlo. Utkání nás ale určitě stálo víc sil, než jsme si představovali,“ dodal ještě Hašek.