Na hřišti předposledního Ústí nad Labem vyfasovali tříbrankový příděl.

Kouč Martin Hašek po zápase přiznal, že vítězství domácího celku bylo naprosto zasloužené. ,,Do utkání jsme sice vstoupili nadějně, ale gól z toho nevytěžili. To bylo pro další průběh asi rozhodující. Ústí se ujalo po půlhodině vedení a ve zbytku duelu bylo lepší.Výsledek odpovídá dění na hřišti."

Pardubice nebodovaly venku vůbec poprvé v letošním ročníku. Hráči podle Haška zaostávali hlavně v bojovnosti a nasazení. ,,Z tohoto úhlu pohledu pro to domácí udělali víc. Hráli jako o život. My jsme navíc dělali zbytečné chyby, hlavně v organizaci hry a oni toho bezezbytku využívali."

Ústí dvakrát skórovalo ze standardních situacích, kterým vždy předcházel rychlý brejk. ,,Po ztrátě míče má každý jednotlivec určité úkoly, ale v pátek jsme tato pravidla dodržet nedokázali. Hráče trochu podezřívám z podcenění. Přeci jen jsme měli o jedenáct bodů víc a zřejmě si mysleli, že je tam přehrajeme. Takhle naivně jsme to venku odehráli poprvé a podle toho také vypadá konečné skóre," povzdechl si Hašek.

Další výsledky – 11. kolo: Třinec – 
V. Žižkov 0:0, Olomouc – Kolín 4:1, Vlašim – Táborsko 2:4, Frýdek-Místek – Karviná 2:4, Opava – Varnsdorf 0:1, Znojmo – Sokolov 2:0, Most – Zlín 0:0.