Hattrick Davida Velinského

Holice - Holičtí fotbalisté zabrali a výhrou nad Chrudimí vyplapavali v tabulce na nesestupovou příčku. Boj o záchranu pokračuje.

28.4.2008 1

David VelinskýFoto: Ladislav Formánek

SK Holice – AFK Chrudim 3:1 (0:1)

SK Holice: Svoboda – Hála, T. Jedlička, Jelínek, Kaluža – Machatý (74. V. Englich), J. Velinský, D. Velinský, Novák (46. Skalický) – Pavlíček, Bučko (46. J. Englich). Trenér: Jaroslav Míchal. AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský (83. Michalec), Linhart, Rahimič, Klíma – Hauf (72. Pudil), Holub, Zvára, Hýsek – Vladyka (83. Terer), Vácha. Trenér: Pavel Jirousek.

Branky: 72., 77. a 79. David Velinský – 4. Vácha, ŽK: 2-1 (D. Velinský, Kaluža – Vácha), rozhodčí: Vladan Haleš (Hradec Králové) – P. Průcha (Nový Bydžov), Kembický (Hlinsko), delegát: Sedláček (Karlovy Vary), diváků: 230.

Když už to v utkání Holic s Chrudimí vypadalo, že hosté pohodlně dokráčejí k vítězství, přišel díky produktivnímu D. Velinskému zázračný obrat skóre, díky němuž se domácí posunuli blíže směrem k vytoužené záchraně. Přitom na Holické by po katastrofálním úvodu vsadil málokdo. Hned ve 4. minutě se nejvýše odpoutal od země hlavičkující Linhart, Svoboda míč jen vyrazil k Váchovi, který si už věděl zblízka rady –0:1. Poté sice vybídl Hála centrem ke skórování Bučka, ale Lankaš nadvakrát kryl. V 17. po další hrubce v obraně mohl zvýšit Vladyka, jenže mu nevyšel pokus obhodit Svobodu, který míč zkrotil. Ve 24. chyboval také brankář domácích, jemuž balón sklouzl pod tělem za postranní čáru a z následného rohového kopu Rahimič hlavou orazítkoval tyč! V závěru poločasu domácím zazvonil budíček – nebezpečí pro Lankašovu branku znamenal únik Pavlíčka, po němž Bučkovi scházel krok a také Jelínkova hlavička po centru aktivního Hály. Trenéři Holic pozměnili o přestávce složení mužstva – Kaluža se posunul na post stopera, Jelínek do zálohy, D. Velinský do útoku a střídající J. Englich na místo levého záložníka. Dlouho však vyznívala holická snaha sterilně – slabými náplastmi byla jen Skalického hlavička a Englichova tvrdá střela, jíž ale vystavil stop Linhartův obličej. Zlomovým momentem byla 62. minuta, kdy Vladyka prohrál souboj s brankářem Svobodou, který ho při nájezdu vychytal. A pak už se hrálo podle holických not: v 72. se Jelínek obtočil v pokutovém území kolem obránce, vystřelil a D. Velinský ve skluzu postrčil míč do sítě „afrkáčů“ –1:1. Za pět minut výborně hrající J. Velinský vybojoval na pravé straně balón, našel bratra Davida, který se trefil přesně –2:1. A do třetice to byl útočník domácích v 79., kdy po prostrčení od Pavlíčka prostřelil s pomocí teče Lankaše –3:1. Hosté tak potřetí za sebou selhali v závěrečných pasážích utkání.

Hlasy trenérů: Václav Velinský (asistent trenéra): „Hloupý gól v úvodu nás na dlouho poznamenal, koledovali jsme si ještě o další. V kabině jsme si řekli, že musíme zvýšit bojovnost, provedli jsme změny a doklopýtali k vítězství. Ve druhé půli jsme se dokázali dostat do tlaku a všechny šance proměnit. Po přestávce bylo znát, že máme velkou chuť zvítězit. Vítězství bych nepřipisoval pouze Davidovi Velinskému, jenž se dokáže i individuálně prosadit, ale celému týmu, z něhož vynikl jeho bratr Jakub.“

Pavel Jirousek (AFK Chrudim) shrnul utkání lakonicky: „V první půli jsme byli jednoznačně lepší a vytvořili si 4-5 šancí. Hráli jsme přesně podle našich představ. Druhý poločas zasluhuje jediný komentář: pan Haleš nám jej změnil v pěkný výlet…“

David Velinský, autor hattricku do sítě Chrudimi: „Důležité bylo, že nám trenéři o přestávce domluvili. Zlepšeným výkonem se nám povedlo uspět. Při první brance Jelínek prudce vystřelil a já jsem ze dvou metrů dorazil míč do branky. Bratr Jakub mi přesně přihrál na druhý gól a při třetím mě Pavlíček uvolnil mezi beky a já už jen napálil míč.“ (lun)

28.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 1

Muž stál uprostřed rušné silnice

Co je podle obyvatel Pardubic největším problémem v dopravě? Odpovídat budou Pardubičtí.

Tazatelé zkoumají dopravu. Navštíví tisícovku pardubických domácností

Výhru pardubické rezervy ukoval Kovář

Pardubice - Dvě nejtěsnější, ale tříbodová vítězství si připsaly oba týmy z regionu v 11. kole fotbalové Divize C.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Vítěz voleb: Post ministra bych neodmítl

Pardubický kraj – Vítězné hnutí ANO, které vyluxovalo voliče většině českých stran, bujaře slaví. V Pardubickém kraji, jenž má ve sněmovně deset mandátů, získalo hned čtyři z nich.

Poražený voleb: Na Titanicu se stále hraje a zpívá

Pardubický kraj – K potápějícímu Titanicu přirovnal ČSSD včera, den po volbách, její pardubický hejtman Martin Netolický. Není se čemu divit. Jinak než debakl jednociferný volební výsledek sociálních demokratů, před čtyřmi lety vítězné a hlavní vládní strany, nazvat nelze. Svůj mandát obhájil ve víkendových volbách jen její zdejší lídr Jan Chvojka.