Nejlepší jim je to předvést na hřišti! Trenér Jelení Roman Hendrych obdržel povolení z Německa, že může hrát a hned proti Luži naskočil. Podobně jako třeba německá legenda Lothar Matthäus se přesunul z útoku na libero a soupeře k ničemu nepustil. Jeho tým přeskočil o skóre Řečany a vede tabulku.

Rosice n. L. – Sezemice 0:2
Luboš Pilař, trenér Rosic: „Potvrdilo se, že derby nemá favorita. Byl to takový remízový zápas. Myslím, že v poli jsme byli kombinačně o něco lepší, ale Sezemice to zase nahrazovaly bojovností. Hrálo se převážně mezi vápny a když jsme se dostali do nějaké šance, tak zasahoval sezemický brankář. Ty největší příležitosti jsme neproměnili v úvodu druhé půle. Pak jsme bohužel dostali dvě laciné branky. U první se nejprve nedohodli stopeři, druhá jde čistě na vrub brankáře. Nelze se vymlouvat jen na inkasované branky, doma musíme dávat góly. Nepředvedli jsme výkon, za který bychom si zasloužili vítězství. Sezemice daly do zápasu více srdíčka a zaslouženě vyhrály."
Ladislav Kubizňák, vedoucí mužstva Sezemic: „Tak konečně rovněž my máme důvod k radosti. Jsme spokojeni s výsledkem i výkonem. Kluci zaslouží pochvalu za to, že s jak chladnou hlavou šli do utkání. Přestože jsme neměli ani bod, vůbec se tím nestresovali. Soupeři jsme byli minimálně vyrovnaným. Na rozdíl od něj jsme využili své možnosti a vlastně i rosických chyb. Podržel nás gólman Hrdý, který nás na začátku druhé půle zachránil od pohromy. A po třech domácích šancích jsme udeřili. Pak bylo na klucích vidět, že je diametrální rozdíl, když se vede a kdy prohrává. Měli ještě větší chuť makat a urvat první výhru."

Horní Jelení – Luže 3:0
Jaroslav Frydrych, trenér Jelení: „Celý zápas jsme hráli aktivněji, měli jsme lepší pohyb. Ve druhém poločase jsme zlepšili přesnost přihrávek a soupeře jsme častěji dostávali pod tlak. Dostavily se i góly. Za necelou čtvrthodinu druhé půle jsme vstřelili tři branky. Přestože se hrálo většinou na jednu bránu, hosté se nepřestali snažit hrát svůj kombinační fotbal a hlavně se nás nesnažili rozkopat. Za to je musíme pochválit. Jinak za předvedené nasazení a především výkon po změně stran musíme pochválit celý mančaft. Vyzdvihl bych mladíčka Cacha, který se každým zápasem lepší. Ale co předváděl ve druhém poločase, individuálně i pro kolektiv, klobouk dolů. Velkou premiéru v jelenském dresu si odbyl můj kolega Roman Hendrych, který na hřišti převáděl teorii do praxe.  A na liberu mu to náramně svědčilo (úsměv)."

Holice B – Kameničky 0:0
Jiří Matlas, trenér Holic B: „V domácím zápase jsme opět ukázali naši tradiční slabinu, a to je proměňování šancí. V prvním poločase jsme byli výrazně lepší, bohužel nikdo z našich nedokázal svoji šanci proměnit. Je to již po několikáté, bohužel se ukazuje, že nám chybí hráči, kteří vypomáhají áčku. V druhé půli jakoby nastoupily úplně jiné týmy. My jsme naprosto vypadli z role, naopak hosté z Kameniček ožili a nutno říct, že kdyby v závěru řešili své akce o něco lépe, mohli si odvést všechny tři body. Pro nás je to ovšem po jaru další domácí zklamání. Nezbývá, než vozit body z venku."

Vys. Mýto B – Řečany  2:3
Jaroslav Křivka, trenér Řečan: „Utkání ve kterém jsme poprvé v letošní sezoně prohrávali, jsme dokázali dovést do vítězného konce. V prvním poločase jsme působili zakřiknutým dojmem a na naší hře to bylo znát. Chyběl nám důraz, rychlost i nápad. Ve druhé půli jsme se zvedli, a zvýšenou aktivitou se dostávali do gólových příležitostí. Ty jsme zužitkovali a zápas rozhodli."   (zz, tra)