Obrat v posledním zápase Žižkov? Příjemný bonus navíc. Ale Třinec a Kolín potřebují porazit. Nutně. Jenom tak odskočí sestupovému pásmu. Mise začíná už zítra…

Sobota (10.15): FK Pardubice (12. místo, 15 bodů) – FK Fotbal Třinec (13. místo, 13 bodů).

Pardubice se teď brodí krizí. Nedávají góly, nevyhrávají. Na mladém týmu leží deka. Útěcha? Třinec má na sobě rovnou pořádnou duchnu, naposledy vyhrál v srpnu. Trápí se extrémně…

„Důležitý zápas to pro nás je. Ale hraje se v něm o stejné tři body jako v těch všech předchozích a o ty samé půjde i ve zbývajících utkáních," snaží se držet svůj tým v klidu pardubický trenér Martin Hašek.
Sám ale moc dobře ví, že povedený závěr sezony může dát na podzimní část sezony razítko s nějakým optimistickým nápisem. Třeba? „Jsme mladí a zlepšujeme se."

„Když dostatečně zabojujeme, máme šanci současné horší období napravit. Celkově může podzim vyznít ještě slušně. Nechci říkat žádná čísla, kolik bodů bychom měli získat. Soustředíme se na Třinec, ten chceme porazit," tvrdí pardubický kouč.
Svůj tým chystá na to, že znovu přijede sok, co bude vyznávat taktiku, že obrana je základem státu! Navíc nejbližší pardubický soupeř má jednu extrémně nebezpečnou zbraň – kádr plný hráčů, co měří 190 cm a víc. „Vysokých fotbalistů má v kádru docela dost. Potenciální nebezpečí při standardních situacích je nabíledni," upozorňuje Hašek.

Jak nebezpečné hrozbě čelit? „Recept je pořád stejný. Nefaulovat a útočit tak, aby z toho nemohly být rychlé kontry," hned vypálí trenér Východočechů.

V plném zatížení je už vzdušné kladivo Filip Kopřiva. Ale po dlouhém marodění se vysoký bek v základní sestavě určitě neobjeví. „Ne, tohle reálné není. Aby nastoupil od začátku? Nepomohli bychom sobě a asi ani jemu. Může se stát, že pokud se dostaneme v závěru pod tlak, objeví se na hřišti na poslední minuty, aby pomohl v soubojích. Budu spokojený, když bez potíží začne zimní přípravu a tam se porve o základní sestavu pro jaro," plánuje Martin Hašek.