Pardubice se ve skupině potkaly s moldavským Dynamisem, který skupinu vyhrál, domácím klubem Dadi Gradnja a řeckým Magafuna. Laguna remizovala právě s řeckým a domácím týmem. Proti moldavskému týmu, ve třetím zápase, prohrála a osudu týmu Luďka Hanče bylo rozhodnuto.

Ambice si však dělala Laguna vysoké, když chtěla zaútočit na medailové pozice.

Ještě aby ambice neměli fotbalisté z pardubického klubu vysoké. V týmu nastupuje hned několik známých jmen, které brázdí krajské trávníky a patří mezi nejlepší hráče napříč soutěžemi.

„Vůbec nám to nevyšlo podle našich představ. Měli jsme skvělý a fotbalový tým, ale nenašli jsme bohužel v žádném utkání cestu k vítězství, byť jsme vždy hráli lépe než soupeř,“ říká k účasti v Lize mistrů manažer Laguny Pardubice, Luděk Hanč.

Na něj v podobném duchu navazuje další z hráčů.

„Jeli jsme tam plní očekávání. Chtěli jsme udělat úspěch alespoň v podobě semifinále. Bohužel jsme ale nezvládli atmosféru akce. Celkově hodnoceno jsme to nezvládli ani hlavou ani nohama,“ hodnotí účast obránce Petr Šmeral.

FC Laguna Pardubice při účasti v Lize Mistrů v Černé Hoře.FC Laguna Pardubice v plné parádě…Zdroj: Luděk Hanč

Zleva nahoře: Martin Ráliš, Marek Netušil, Petr Münzberger, Radek Horyna, Martin Hlavatý, Adam Machala, Emanuel Rožek, Vlastimil Mičjan.
Zleva dole: Luděk Hanč, David Lát, Josef Stránský, Jan Rosůlek, David Ráliš, Petr Šmeral.

Není čas smutnit, protože budou i další šance na tomto prestižním turnaji zazářit…

„Budeme makat dál a poučíme se z toho, že ne vždy zvítězí lepší tým. Je to sport,“ dodává hlavní postava pardubického klubu, Luděk Hanč.

Atmosféra na takové akci je však pozoruhodná a hráči si ji užívali plnými doušky.

„Celá to mělo vysokou úroveň a atmosféra byla příjemná. Osobně jsem si to užil. Lepší pocit bych samozřejmě ale měl ve chvíli, kdybychom udělali úspěch,“ konstatuje Šmeral.

Dostat se na Ligu mistrů není vůbec levná záležitost a to především pro tým, který nehraje tolik populární sport.

„Musíme poděkovat našim partnerům za účast na této akci. Moc si vážíme jejich spolupráce a podpory,“ děkuje na závěr všem partnerům Luděk Hanč.