Celek z Vysočiny se na ní udržel pouze jedno kolo, a když ztratil dva body za remízu 1:1 na hřišti nebezpečné Cerekvice, tak je novým premiantem Vysoké Mýto.
Přitom mohlo klidně zůstat vše při starém. „Museli jsme se zříci dvou bodů, protože jsme v prvním poločase zahodili čtyři vyložené šance. Po přestávce byla lepší Cerekvice, takže lze remízu označit za vcelku spravedlivou," konstatoval hlinecký trenér Roman Oliva.
Této „nabídky" využili hbitě fotbalisté Vysokého Mýta, kteří doma v derby Ústeckoorlicka přehráli Lanškroun 2:0. Ve druhém poločase jim zajistil cennou výhru dvěma přesnými trefami Sedlák. Nový lídr jako jediný z účastníků přeboru zatím na podzim nepoznal hořkost porážky.

Na třetí příčce se drží celek České Třebové. Ten nyní zvítězil 3:1 nad Živanicemi a v praxi potvrdil, že lze uspět i v oslabení. Ve 40. minutě byl vyloučen domácí Grepl a českotřebovský kanonýr Myšák dvěma góly rozhodl o výhře svých barev. V závěru utkání se srovnal počet hráčů na hrací ploše po vyloučení živanického Mocanu.

Další Třebová – Moravská – si doma bez problémů poradila s nováčkem z Přelouče a po vítězství 3:0 jej odsunula na poslední příčku tabulky. Základ domácího úspěchu položila brzká penalta Vančury, další trefy přidali Potyš a Konečný.
Další nováček z Pardubicka, celek Moravan, vyšel naprázdno v Dobříkově a po slibném rozjezdu soutěže už klesl na 12. příčku tabulky. V silách týmu je ale určitě alespoň střed tabulky.

Na choceňském Parapleti domácí fotbalisté „zmokli" po nejtěsnější porážce 0:1 s céčkem Pardubic. „Celtic" se tak posunul už na sedmou příčku se 14 body, zatímco Choceň klesla na 13. místo jen o dva body před poslední Přeloučí.
Celek Žamberka se po několika nepřesvědčivých výkonech „pochlapil" k nemalé radosti chrudimské rezervy k výsledku 2:0. Hosté měli sice většinu zápasu ve své moci, ale nedokázali se střelecky prosadit ani z nejvyloženějších pozic. Nevyužili tak možnosti držet se na dohled špice tabulky.

Posledním utkáním kola byl souboj dosud poslední Poličky s Litomyšlí. V duelu Svitavska domácí Masokombinát konečně poznal první podzimní radost z vítězství, a to v poměru 3:1. Nutno zdůraznit, že tři góly vstřelili domácí ve všech předchozích osmi kolech dohromady. Výhra tým Poličky posunula na předposlední příčku, a pokud mu zlepšená forma vydrží, tak zřejmě nebude dlouho trvat a posune se do klidnějších vod tabulky nejvyšší krajské soutěže.