Náchod – Semily 0:0
Jiří Kuneš, trenér FK Náchod:„Když se nedá gól, tak se bohužel nedá ani vyhrát. V zápase jsme měli spoustu dobře rozjetých akcí, které jsme ale špatně řešili."

Dvůr Králové – Dobrovice 1:1
Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové: „První utkání nové sezony se nám nevydařilo. Start do zápasu byl ještě dobrý, podařilo se nám brzy i skórovat. Po přestávce byl lepší soupeř a bod je pro nás tentokrát maximum."

Svitavy – Pardubice B 1:1
Martin Pulpit, trenér TJ Svitavy: „S výkonem mužstva nejsem spokojen. Největší problémy nám dělala hra do zhuštěné obrany a další příčinou remízy bylo neproměnění šancí zejména v prvním poločase. Zápas by vypadal jinak, pokud bychom šli do vedení my. Dále mě mrzí inkasovaná branka ze standardní situace, protože na ně jsme se připravovali. Soupeř velmi kvalitně bránil a my musíme být rádi, že se nám podařilo alespoň vyrovnat. Doufám, že zranění Iva Svobody nebude vážnějšího charakteru, nicméně do příštích zápasů bude asi muset nastupovat s ortézou. Výjimečný zápas odehrál Ptáček, k němu se přidali Novák a oba Ehrenbergerové, ale ostatní hráči očekávání nesplnili."
Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: „Potvrdilo se to, že jsme do Svitav nejeli v poraženecké náladě. V úvodu sice byli lepší domácí, ale poté jsme hru vyrovnali a začali se prosazovat kombinační hrou  a pohybem. Vycházeli jsme z pozorné obrany a vyráželi do brejků, což se nám dařilo.  Výsledkem toho byl vedoucí gól po rohu Kudrny a přesné hlavičce Tischlera. Ve druhé půli jsme měli několik příležitostí na zvýšení, ale neproměnili jsme je, a to rozhodlo o remíze. Domácí totiž čtvrt hodiny před koncem po standardní situaci vyrovnali. Svitavští mě ale herně o své kvalitě moc nepřesvědčili, snad jen důrazem v soubojích a standardkami. Nakonec jsme  zklamáni, že vezeme pouze bod, ale byl to pro naše mladé hráče poučný zápas na pěkném stadionu a před slušnou návštěvou."

Nový Bydžov – Holice 1:1
Miroslav Chalupa, trenér RMSK Cidlina Nový Bydžov: „Výsledek je pro mě obrovským zklamáním. Hosté vycházeli ze zajištěné obrany a podnikali rychlé protiútoky. V závěru poločasu jsme jim navíc obrovskou chybou v obranné činnosti umožnili jít do vedení. Přestože jsme ve druhém poločase přidali, podařilo se nám pouze srovnat skóre."
Jiří Tesař, trenér SK Holice: „Na některých hráčích byla trochu znát nervozita před prvním divizním zápasem. Začali jsme opatrně a taktické úkoly si kluci plnili hned od první minuty. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, na obou stranách byly k vidění i gólovky. Nám se jednu podařilo proměnit a do kabin jsme odcházeli s náskokem. Bohužel jsem byl nucen kvůli zranění střídat dobře hrajícího Pištoru i brankáře Brandu. Ve druhé půli se hra nezměnila. Bydžov byl chvilkami aktivnější a nakonec se mu podařilo vyrovnat. Pro bod jsme si jeli a bod si odvážíme. Jsem spokojen. Musím celý tým pochválit za disciplínu i za předvedenou hru. Na výbornou pracovala nová stoperská dvojice Ručka  –  Kopřiva."

Nová Paka – Ústí n. O. 4:2
Josef Hloušek, trenér 1. FK Nová Paka: „Samozřejmě mám z tří bodů radost, i když jsme výsledek dvakrát otáčeli. Soupeř byl velice zdatný, nebezpečný, my jsme chtěli vyhrát víc. Pro diváky to byla pohledná podívaná, vždyť šest gólů se hned tak nevidí. No a závěr ten byl z naší strany velice zdařilý, Ptáček i Povr dali parádní góly a stadion aplaudoval. Je to první vlaštovka, soutěž je teprve na začátku, příště doma hostíme Turnov, jeho utkání s Jirny jsem sledoval."
Jan Navrátil, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „V Nové Pace jsme chtěli získat první body, což se nám ale nepodařilo.Úvodní minuty jsme hráli aktivně, avšak chyběla nám mezihra a snaha o postupný útok. Přesto jsme šli do vedení díky Knápkově přesné střele k pravé tyči. Bohužel jsme udělali tři taktické chyby, které určily, že jsme si nezasloužili bodovat. Radost můžeme mít ze dvou vstřelených gólů, ale to je jen dílčí úspěch, kterým se nemůžeme uspokojit."

K. Hora – Lhota p. L.  1:1
Josef Petera, trenér Sokola Lhota pod Libčany: ,,Domácí se v létě posílili pěti hráči z Velimi, přesto jsme se  na ně  pečlivě připravili.  Kluci perfektně dodrželi stanovenou taktiku. Prvních dvacet minut to byla oťukávaná z obou stran bez nějaké výraznější šance, byl to spíše boj. Po přestávce se soupeř snažil dostat do tlaku, ale naše defenziva fungovala na výbornou. V 55. minutě však naše obrana faulovala ve vápně a pískala se penalta. Štěpán Martinovský ji Melechovskému bravurně chytil. Poté jsme byli aktivnější. V 77. minutě Friedl napálil míč na branku domácích, brankář chyboval, Jiřík prokázal při dorážce patřičný důraz a vedli jsme. Domácí poté vsadili na nakopávané míče a povedlo se jim srovnat. V dalším průběhu byla hra vyrovnaná, a tak se zrodila zasloužená remíza. Naši kluci se vydali ze všech sil, chtěl bych jim za předvedený výkon poděkovat."

Mšeno – Letohrad 3:0
Jaroslav Veselý, trenér FK OEZ Letohrad: „Zápas jsme si prohráli sami svým přístupem v prvním poločase. Mšeno nás porazilo zaslouženě jednoduchou, ale účelnou hrou a hlavně díky nezměrnému nasazení. My jsme se nebyli schopni dostat k naší hře, vyjma dvaceti minut na začátku druhé půle. Zbytek si nechám do kabiny."