Unikátní záležitost… Holičtí fotbalisté ztratili doma naposledy body 12. října loňského roku. Od té doby jenom vítězí. Rozklepou se z toho dnes dopoledne Chrudimi kolena, nebo aktuálně druhý tým tabulky natáhne už tak dlouhou šňůru? Pokud ano, Moravany by měly odpoledne odpovědět výhrou v Třemošnici. Pardubičky stojí před duelem o šest pomyslných bodů. Poslední Jelení mašíruje do střetu nováčků.

Neděle 10.15: SK Holice (2., 20 b., 23:7) – MFK Chrudim B (4., 17 b., 25:7).
Václav Velinský, trenér Holic: „Po dvou zápasech s mužstvy ze spodku tabulky, nás za pár hodin čeká velice kvalitní soupeř. Chrudimská rezerva se prezentuje technickým fotbalem plným pohybu, ke kterému chováme velký respekt. Ale na druhou stranu věkové složení jejího mančaftu nám otevírá jiné možnosti, jak se s jeho hrou vypořádat. Tím mám hlavně na mysli zkušenost našich kluků, která by měla udávat tón zápasu. Je možné, že utkání rozhodne jediný gól a byli bychom rádi, kdyby to byla náš. Zveme diváky na kvalitní mač dvou týmů za špice tabulky."
Tip Deníku: 1

Sobota 15.30
: ŽSK Třemošnice (12., 12 b., 8:14) – TJ Sokol Moravany (1., 20 b., 24:8).
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Třemošnice má v sestavě hodně šikovných mladíků z domácí líhně, takže očekávám podobné utkání jako doma s Chocní. Uvidíme tedy, jak se s touto hrou dnes popasujeme."
Tip Deníku: 2

Neděle 15.30: SK Pardubičky (14., 8 b, 9:22) – TJ Jiskra Litomyšl (13., 9 b., 13:24).
Tomáš Mrázek, sekretář Pardubiček: „V neděli nás na domácí půdě čeká další zápas pravdy. Opět přivítáme soupeře, kterého máme na dosah a bude se tak prakticky hrát o šest pomyslných bodů. Naše situace není moc příznivá a kdy jindy bychom s ní chtěli něco udělat, než v domácím prostředí, s týmem ze spodku tabulky… Všichni v klubu pevně věříme, že zápasem s Litomyšlí se odrazíme k lepším zítřkům."
Tip Deníku: 1

Neděle 15.30: SKP Slovan Moravská Třebová (8., 15 b., 19:16) – AFK Horní Jelení (16., 4 b., 6:33).
Roman Hendrych, hrající trenér Horního Jelení: „Čeká nás velmi silný soupeř, který je i fotbalový. Trochu změníme rozestavení na hřišti, protože hrát v Moravské Třebové otevřený fotbal by pro nás byla sebevražda. Náš největší problém stále vězí v proměňování šancí. To už musíme změnit. Ze tří možností, které většinou za zápas máme musíme alespoň jednu zužitkovat v gól. Bude nám chybět Pinkas a dlouhodobě zraněný Rejnuš."
Tip Deníku: 1