Již jen pět kol zbývá sehrát v divizi skupiny C. Sestupovou jistotu již mají Holice, v čele tabulky jsou s devítibodovým náskokem Ovčáry. A právě na půdu postupového favorita zajíždějí o víkendu čtvrté Živanice. Na tuto pozici se propracovaly díky výhře nad Holicemi (4:0).

Sokol Ovčáry (1. místo, 51 bodů) – Sokol Živanice (4. místo, 39 bodů). Sobota v 17 hodin. Domácí by si již rádi pojistili první příčku, ale kádr trápí marodka. Nad jejich postupem je však otazník a všeobecně panuje mínění, že zůstanou v divizi. V Živanicích po výhře nad Holicemi panuje spokojenost. Mužstvo poskočilo na čtvrtou příčku a pokud zvládnou duel v Ovčárech, mohli by se přiblížit k dvojici Hradec Králové či Nový Bydžov.
Živanický trenér Zbyněk Dujsík viděl část utkání v přímém přenosu: „Odcházel jsem po poločase, to Ovčáry vedly 1:0. Z jejich výkonu lze těžko něco vyvozovat, každý zápas je jiný, mnohdy rozhoduje momentální rozpoložení hráčů. My také ve druhé půli s Holicemi již také hodně slevili z výkonu v první pooviny utkání…“ uvedl trenér Zbyněk Dujsík.

Pěnčín/ Turnov (8. místo, 37 bodů) – Tesla Pardubice ((7. místo, 37 bodů). V neděli v 17 hodin. Domácí v tabulce poněkud spadli, Tesla jde v poslední době nahoru. V posledních čtyřech zápasech bodovala: – Převýšov 3:0, – Bohemians 1905 B 2:1, – Holice 1:0, – Ovčáry 2:1. Výsledky Pěnčína: – Kolín 3:0, – N. Bydžov 1:3, – Chrudim 1:1, – Kunice 1:2. Oba týmy jsou sousedy v tabulce a mají shodný počet bodů. Doufejme, že zápas nepokazí nechvalně známý sudí Vnuk, který byl na utkání nominován.

SK Holice (16. místo, 9 bodů) – Dvůr Králové (11. místo, 35 bodů). V sobotu v 17 hodin. K dispozici již bude Jiroušek, tak můj syn Dvořák by měl být schopen odehrát větší časový úsek. „Trochu se nám v obraně trápí Baldrych, ale maturuje, takže snad to je ta hlavní příčina. Soupeř je na jaře dost nevyrovnaný, jeho postavení v tabulce je asi horší než očekávali,“ sděluje trenér Dvořák.