Před sezonou se v klubu mluvilo o sázce na defenzivu s tím, že o útočnou fázi mají trochu obavy. Po pěti kolech krajského přeboru jsou Holice nejlepším střílejícím mužstvem, když ruce zvedaly nad hlavu již čtrnáctkrát.

„Z toho jsem sám překvapený, ale nemůžeme to nějak přeceňovat. Prakticky třetinu jsme nastříleli v prvním kole Žamberku. Je to překvapivější o to, že kromě Englicha nemáme klasického útočníka,“ poznamenal holický trenér Luboš Pilař.

V součtu to znamená jedenáct bodů a čtvrté místo. Navíc Holice v letošní sezoně ještě neprohrály. Stejnou bilancí se mohou chlubit už jen vedoucí Živanice.

„Při pohledu na los před začátkem soutěže jsem chtěl mít po pěti kolech patnáct bodů. Měli jsme totiž lehčí vylosování. Hodně mě mrzí především ztráta dvou bodů ve Stolanech v nastavení. Tam jsme měli jasně na vítězství. Těch patnáct bodů bylo reálných. Když přivřu oči, měli jsme mít o dva body více,“ má jasno holický lodivod.

Po čtyřech v uvozovkách snadnějších protivnících Holice naposledy hostily tým, který v nejvyšší krajské soutěži ještě netratil. Zápas s Českou Třebovou byl pro ně prubířským kamenem.

„Kluci odehráli super zápas. Nejenže jsme vyhráli, ale měli jsme také územní převahu. Českou Třebovou jsme přehráli. Klíčovým okamžikem byl vyrovnávací gól ihned po nástupu do druhé půle. Po něm se hosté sesypali,“ všiml si holický kouč.

Holice jsou příjemným překvapením soutěže. Kromě získávání bodů předvádějí i pohledný fotbal.

„Za herní projev musím kluky pochválit. Z těch pěti zápasů zklamali pouze jednou. V utkání se Srchem je sužovalo horko a rovněž doplatili na to, že nevyslyšeli pokyny trenérů. Zatavili se tím, že nakopávali balony místo hry po zemi, která nám je vlastní. Konečně snad pochopili naši strategii: držet míč na zemi. Hrajeme také více v klidu než v loňské sezoně, kdy jsme se dlouho zachraňovali. Vydařený začátek kluky psychicky zvedl,“ poodhalil tajemství úspěchu Pilař.

Podmínky v krajském přeboru si diktují zatím celky z pardubického okresu. Před čtvrtými Holicemi ještě figuruje na třetí příčce pardubické béčko a o vedoucích Živanicích již byla řeč.

V programu pátého kola hrála prim tradiční derby. Zatímco zápas Polička – Svitavy nepřinesl bůhvíjakou podívanou, tak na Orlicku se divák rozhodně nenudil. Vysoké Mýto pustilo věčného rivala z Dobříkova do dvoubrankového vedení. Potom horko těžko dotahovalo. Dokonalo obrat a v závěru muselo poděkovat nedisciplinovanosti hostujícího stopera.

STŘELCI

1. Stloukal (Vys. Mýto) 4

 Grepl (Č. Třebová) 4

2. J. Englich (Holice) 3

 Balog (Živanice) 3

 Brůna (Svitavy) 3

 J. Horníček (Dobříkov) 3

 Myšák (Č. Třebová) 3

 Jůn (Hlinsko) 3

 Sklenář (Pardubice B) 3

 Šebek (Třemošnice) 3

 J. Černík (Živanice) 3

POTLESK

Výstavní gól z dílny choceňského Viktora Smejkala. Ze třinácti metrů poslal nechytatelný volej do sítě Srchu.
Sympatický projev mladíků z FK Pardubice. Parta devatenáctiletých kluků přikovala Lanškroun k šestnáctce.
Obrat v derby – Vysoké Mýto „teklo“ ve 48. minutě 0:2. Nakonec Dobříkov porazilo 3:2.


PÍSKOT

Nervy na pochodu českotřebovských hráčů. Lubomír Myšák a Jaroslav Macko hrubými zákroky ohrozili zdraví holických fotbalistů a svůj tým výrazně oslabili.

Mizerný výkon k bodům vést nemůže. O tom se přesvědčily Srch i SK Chrudim.