Před zápasem beze ztráty body, bez inkasovaného gólu. Po devadesáti minutách ale bylo vše jinak. Holice podaly vyzrálý sebevědomý výkon a po čtyřech kolech se staly novým lídrem krajského přeboru. Při podobných výkonech by si mohly pronajmout první příčku dlouhodobě.

Holice – Vysoké Mýto 2:0

Jiří Tesař, trenér Holic: „V úvodu utkání to vypadalo, že soupeř bude velmi aktivní s hrou dopředu. Nicméně po pár úvodních minutách jsme na hřišti začali dominovat. Kluci předváděli pohledný kombinační fotbal po zemi. To náš protivník naopak začal spíše míče nakopávat. Jedinou hrozbou pro náš tým tak byli šikovní útočníci soupeře. Jeden velmi rychlý a druhý velmi silný na míči. Výbornými zákroky nás však podržel jednou v první půli a podruhé ve druhé brankář Branda. Jinak si nezachytal, protože většina hry se odehrávala na polovině soupeře. Výsledek 2:0 je spravedlivý. Musím pochválit celý tým. Na hřišti nechybělo nic: důraz, disciplína, obětavost. Pochvalu navíc směřuji k Beranovi, Jedličkovi a Ručkovi. Vzhledem k předvedenému výkonu, by si ale zasloužili sestavu kola snad všichni kluci…“
Milan Ujec, trenér Vysokého Mýta: „Domácí byli fotbalovější. My jsme se dostávali málo do hry. Kazili jsme přihrávky. Když už jsme si šanci vypracovali, tak jsme ji trestuhodně neproměnili. Holice si vyhrát zasloužily.“

Zvedalo ze sedadel

30. minuta: po špatně zahraném rohu se odrazil míč za vápno k Jedličkovi a po jeho pumelici málem spojnice břevna a tyče rozpárala míč.
41. minuta: Kučera s Beranem připravili gólovku Ručkovi. Ten si položil gólmana, ale trefil jen tyč a balon si našel cestu do náruče Černíka.
64. minuta: střídající Starý převzal centr z brankové čáry namazal na penaltu Jeřábkovi, který o tyč rozvlnil síť – 1:0.
70. minuta: Jedličkův precizně zahraný roh přistál na hlavě Ručky, ten trkl přesně – 2:0.