FK Dobrovice – SK Holice 1:3 (1:2).

Branky: 44. L. Tuma – 10. Bučko, 41. a 75. D. Velinský (obě z penalt). Rozhodčí Průcha. ŽK:5:5. Diváků 200.

Dobrovice: Mašín – Hrdina (46. Holub), Šulc, Vladyka, M. Tůma (76. Korec) – Sládek, L. Tuma, Niklfeld, Krouský (46. Maruška) – Miškovský, Boško. Trenér: Milan Zahrádka.
SK Holice: Svoboda (55. Ondráček) – Hála, T. Jedlička, Jelínek, Pištora – Machatý, Franc (73. Novák), J. Velinský, Pavlíček – Bučko, D. Velinský (87. J. Englich). Trenér: Jaroslav Míchal.

Do utkání ve třítisícové Dobrovici nedaleko Mladé Boleslavi vstoupily Holice v nezměněné vítězné sestavě z Převýšova. Aktivní vstupem Holic byla Dobrovice zaskočena: ve 4. minutě po rychlém rozehrání T. Jedličky zkoušel D. Velinský obstřelit Mašína, ale domácí brankář se vymršti k tyči včas. V 10. ale našel přesným centrem Pavlíček hlavu Bučka, který se blýskl efektní hlavičkou do protipohybu Mašína - 0:1. Holice zamkly Dobrovici na její polovině a Bučko mohl udeřit podruhé – jenže po pasu od. D. Velinského se mu Mašína prostřelit nepodařilo. Ve 22. se do první vážné šance dostali domácí – blízko k vyrovnání měl po Boškově přímém kopu Miškovský, ale hlavičkoval těsně vedle tyče. Ve 31. se Holice prezentovaly pohlednou kombinační akcí trojice J. Velinský – Pavlíček a D. Velinský, jemuž v zakončení scházela potřebná razance. D. Velinský stál u zrodu druhé branky Holic, když vyslal na zteč Machatého a Krouskému nezbylo, než jej faulovat. Ve 41. se tak D. Velinský postavil ke střele z penaltového puntíku a zajistil Holicím slibný náskok – 0:2. Ten se však ještě do půle ztenčil – ve 44. se po Boškově přímém kopu odrazil míč po hlavičce jednoho z Dobrovických od břevna a dorážející L. Tuma jej bez potíží, taktéž hlavou, dopravil za Svobodova záda – 1:2. Zatímco v první půli byl k vidění atraktivní fotbal, po přestávce se hrálo více „od podlahy“, což po nešetrném Boškově zákroku odnesl zraněním kolena brankář Svoboda. Dobrovice se snažila o nápor, který však vyzněl zoufale s výjimkou 84. minuty, kdy Miškovský upaloval sám na střídajícího Ondráčka, po jehož úspěšném zákroku se míč odrazil zpět k domácímu Holubovi – ten ale odkrytou branku Holic netrefil. To už ale Holice vedly o dva góly. V 75. totiž D. Velinský proměnil druhý pokutový kop poté, co Šulc fauloval Bučka. V osmiminutovém nastavení se domácí do šance nedostaly, zato Holice mohly ještě zvýšit, ale J. Englich ani Bučko Pavlíčkovu přihrávku nevyužili. To však vůbec nic nezměnilo na důležitém vítězství hostů, kteří se na Dobrovici v tabulce dotáhli.

Ohlasy po utkání:

Jaroslav Míchal, trenér Holic: Již v Převýšově jsme ukázali kvalitu a když se mi noc před utkáním zdálo, že vyhrajeme také v Dobrovici, věřil jsem ve vítězství. Hráči mi svým výkonem můj sen potvrdili. Utkání rozhodla zodpovědnost a individuální plnění povinností každého hráče. Důležité bylo, že jsme dokázali eliminovat hru záložníka Niklfelda ve středu pole a že nám začíná vycházet finální přihrávka, což jsme ukázali hned v úvodu utkání po spolupráci Pavlíčka s Bučkem. Velkou devízou dnes byl náš přechod z obrany do útoku. Za výkon v utkání, v němž jsme byli po celý zápas lepší, chválím všechny bez rozdílu.

(Lukáš Neuman)