A jdeme do finále… K malebné vísce nedaleko Moravské Třebové se upínají zraky fotbalových fanoušků. Dnes v pozdní odpoledne zde vrcholí Pohár předsedy PKFS dospělých, jinak také finále krajského kola Poháru České pošty. Postaví se proti sobě dva týmy, které usilovaly o celkové prvenství v krajském přeboru. Minulá neděle rozhodla o tom, že tento kousek se podařil Holicím.

ST 18.00: TJ Svitavy – SK Holice (sportovní areál TJ Sokol Kunčina).

Favorita střetnutí ani po propátraném dni nenajdete. Motivace je na obou stranách vrchovatá. Holice touží po zisku double, Svitavy se chtějí rehabilitovat za pokažené jaro.
„Naší prioritou bylo vyhrát krajský přebor. Případný triumf v poháru by byl třešničkou na dortu úspěšné letošní sezony. Situaci však máme ztíženou. Ze základní sestavy nám kvůli zranění vypadlo již pět hráčů. Ke Kopřivovi, Starému, Kučerovi a Münzbergerovi se po utkání v Moravské Třebové přidal ještě Krpata. Takže budeme muset povolat pět kluků z rezervního mužstva. Jedná se o Černého, Zemana, Zběhlíka, Kopu a Machatého. Na druhou stranu klukům z béčka věřím. Společně s námi trénují a rovněž v přípravných zápasech jsme už něco nahráli," poznamenal holický trenér Jiří Tesař.
Souboj dvou bodově nejlepších celků krajského přeboru je vskutku pikantní. Vždyť nebýt nedělního zaváhání Svitav v Poličce, byla by stále otevřená situace. Jenže na ,,kdyby" se nehraje v životě, natož ve fotbale.

„Je to možná lepší. V opačném případě by totiž mohlo být utkání svázáno taktikou. Samozřejmě že bude takticky vedené, ovšem očekávám otevřenější boj. Svitavy nás budou chtít za každou cenu porazit. Ani jeden z týmů už se nemá na co šetřit," předpokládá Jiří Tesař.

Na svitavské straně samozřejmě zavládlo po ztrátě nadějí na prvenství v krajském přeboru zklamání. Pohárové finále je však příležitostí, jak na nezdar v mistrovské soutěži zapomenout. Svitavští by rádi fanouškům předvedli, že kvalitní a divácky atraktivní fotbal hrát nezapomněli.

„Kluci se na zápas těší, touží alespoň jednou za sezonu Holice porazit," potvrzuje svitavský vedoucí Petr Urbánek.
„Když už to dopadlo tak, že nemůžeme bojovat o primát v krajském přeboru, tak se chceme porvat o pohárovou trofej. Hlavně doufám, že si mančaft konečné zahraje fotbal bez tlaku, který na něho byl skoro po celé jaro vyvíjen. Naše hra bude uvolněnější a snad všem dokážeme, že umíme i dávat góly," říká Petr Urbánek.

Svitavská sestava by neměla doznat velkých změn oproti posledním mistrovským duelům.  „Jediný otazník visí nad Kroulíkem, který je na pracovním školení mimo region, a řešíme, jak ho dostat včas na zápas," uvedl vedoucí týmu.

Pohár je pro Svitavy velkou motivací. „Finále bude sledováno celým krajem a naši hráči se chtějí ukázat v nejlepším  světle. V sázce jsou rovněž pěkné ceny věnované krajským fotbalovým svazem, takže půjdeme do boje s odhodláním. Vyhrát pohár, to byl byl pro Svitavy pěkný sportovní úspěch," dodal Petr Urbánek.

CESTA OBOU TÝMŮ POHÁREM

Svitavy: – SK Sopotnice 10:1 (venku), – Sokol Morašice 8:0 (venku), – SKP Slovan Moravská Třebová 2:2, na penalty 4:2 (venku), semifinále: TJ Valy 7:1 (venku).
Holice: – SK Spartak Slatiňany 5:0 (venku), – FK Přelouč 7:2 (venku), – ŽSK Třemošnice 3:2 (doma), semifinále: SK Slavoj Cerekvice nad Loučnou 2:1 (venku).