Nejhorší co může být. Každý od vás čeká vítězství, ale papír je pouze papír… V této situaci se ocitají Holice. Vítězný tým podzimní části hostí ve třetím jarním kole nejhorší celek soutěže. Slovo nejhorší je však nutné dát do uvozovek. Vždyť letohradská rezerva nasbírala na jaře více bodů než nedávný lídr soutěže.

Zbývající zástupci našeho okresu cestují mimo své území. Nejstraktivnějšího soupeře má pardubické béčko, které se pokusí udržet v čele tabulky na chrudimské půdě. Stagnující Moravany hrají v Chocni a Přelouč na trávníku ohrožené Moravské Třebové.

Sobota 10.15: SK Holice (3., 39 b., 53:27) – FK Letohrad B (16., 7 b., 14:53). Na podzim: 5:1.

Bookmaker P.D.  1
VĚŘTE… Holice si musí udobřit fanoušky po prohře s pardubickým béčkem. Nakopla je výhra v Poličce.
NEVĚŘTE… Letohradská rezerva nemá co ztratit. A tak se pokouší o nemožné. Už má šest jarních bodů…

Václav Velinský, trenér Holic: „Před startem jara padla v Deníku otázka, jestli se letohradské béčko vůbec dočká tříbodového vítězství. Odpověděl jsem, že jistě a vida. Po třech kolech má bodů šest a to ještě venku trápil favorizované Slatiňany až do konce. Pro nás z toho plyne, odehrát mač v maximální koncentraci a se stoprocentním nasazení. Tedy pokud chceme uspět. Tím bychom potvrdili krásné tři body z Poličky."

Sobota 16.30: FK Agria Choceň (5., 34 b., 28:18) – TJ Sokol Moravany (9., 23 b., 31:28). Na podzim: 1:0.

Bookmaker P.D.  1
VĚŘTE… Choceň se dostává na jaře do laufu a trápící se hosté by pro ni mohli být snadným soustem.
NEVĚŘTE… Motivaci mohou Moravany přehazovat vidlemi. Doma s Chocní prohráli, i teď s Třemošnicí.

Milan Kaluža, trenér Moravan: „Do Chocně jedeme odčinit žalostný výkon z posledního utkání doma s Třemošnicí. Zároveň si chceme odvézt body, které jsme našemu dnešnímu soupeři přenechali na podzim v domácím prostředí. Doufám, že tyto mé myšlenky mají v hlavách i samotní hráči."

Neděle 10.15: MFK Chrudim B (4., 36 b., 37:24) – FK Pardubice B (1., 42 b. ,52:23). Na podzim: 0:4.

Bookmaker P.D.  1
VĚŘTE… Chrudimské béčko chce stůj, co stůj sundat pardubické z čela. Straší ho i prohra ve Svitavách.
NEVĚŘTE… Pardubická rezerva je v pohodě. Jarní střelecký průměr atakuje číslo čtyři. Prosadí se i zde.

František Kovárník trenér Pardubic B: „Cestujeme na půdu velmi silného soupeře. Předpokládám velmi vyrovnané utkání, když o výsledku patrně budou rozhodovat maličkosti. Neradi bychom se domů vraceli bez bodů. Na utkání se těšíme a věřím, že bude mít úroveň hodnu mužstev z nejvyšších pater krajského přeboru."

Neděle 16.30: SKP Slovan Moravská Třebová (14., 16 b., 17:37) – FK Přelouč (10., 21 b., 17:38). Na podzim: 0:2.

Bookmaker P.D.  1
VĚŘTE… Moravská je namočená v souboji o záchranu. Venku klopýtá a tak spoléhá na domácí body.
NEVĚŘTE… Přelouč se nehodlá přimíchat do hry nervů a pustit si blízko k tělu dalšího konkurenta.

Václav Sůra, trenér Přelouče: „Minulá sobota nás stála nejen body se Slatiňany, ale hlavně mě mrzí zranění dvou hráčů. Čeká nás totiž soupeř, který po zaváhání v Letohradu bude doma určitě myslet na body ještě více. Nám se marodka spíše rozrůstá než tenčí, přesto se jedeme do pěkného fotbalového areálu porvat o body. Kluci na hřišti ale musejí odevzdat maximum po celých devadesát minut. 90 min. Příležitost dostanou další hráči našeho kádru, kteří mě mohou přesvědčit, že patří do základní jedenáctky."