Světlejší první poločas, „tma“ ve druhém. Když půjdeme do hloubky, zjistíme, že vedoucí tým nastřílel v prvních poločasech pět branek. Po přestávce už je to horší. Jedna v Chocni, jedna proti Hlinsku. Do třetice ve Vysokém Mýtě nic. Pro úplnost jejich gólman Zahradník vyndával ze své sítě v jarním čase jedinou „bramboru“.

Vysoké Mýto – Holice 0:1
„Nejraději bych hodnotil jen první půli. Ta druhá byla z naší strany ubohá,“ předesílá holický trenér Jiří Tesař.
Lídr tabulky od první minuty ukazoval, že s útokem na další tři body to myslí vážně.

„Opět jsme začali na výbornou. Celý první poločas jsme byli aktivnější. Soupeře jsme ke hře ani nepustili. Bohužel jsme vstřelili pouze jeden gól.  I když brankových příležitostí jsme měli dost. Naše hra byla přesně taková na jakou jsme zvyklí. To znamená útočná, založena na přesných kombinacích. Jediná branka padla z trestného kopu a mě samozřejmě trochu mrzí, že jsme nedali gól ze hry,“ hodnotil první poločas Tesař.

A co kdyby se kvůli Holicím zrušily přestávky? Vypadá to, že tím, jak se o pauze zklidní, ztratí rytmus a druhé poločasy jsou utrápené.
„Ke hře ve druhé půli musím být kritický. Chvilkami to vypadalo jako když jsme na písku a nevíme kterou hračku si vzít. Soupeř sice neměl žádnou loženku, ale občas to vypadalo, že si gól vykoledujeme. Přitom velikonoce budou až za týden (smích). Jednoduše řečeno, nedařilo se nám. Takových zápasových momentů ještě bude. Přesto musím klukům poděkovat, že zápas s kvalitním protivníkem neodevzdali. Přestože se jim nedařilo po celé utkání, odmakali to,“ podotkl Tesař, který se vyjádřil také k soupeři.

„Mýto mělo velice dobře poskládanou jedenáctku. V zadních řadách tvrdila muziku zkušená stoperská dvojice a vpředu se pohybovali silní a výbušní útočníci. Co se ale týče záložní řady, tam jsme určitě dominovali my. Za první poločas je výhra minimálně zasloužená. Ten druhý byl prostě remízový.“