Tři kola rozjezdu divizní soutěže napověděla, jakou sílou disponují jednotlivé týmy.

Na špici tabulky jsou Turnov a Ovčáry, oba získaly po sedmi bodech, ale doma nečekaně jen remizovaly s celky, které do horní poloviny tabulky určitě patřit nebudou. S odstupem jediného bodu je loňský účastník ČFL Kolín a dva nováčkové z východních Čech – Nový Bydžov a Živanice. Za nimi je v těsném závěsu Tesla Pardubice, která jako jediná ještě neinkasovala gól, ačkoliv ze tří utkání vyhrála jen jednou. Zajímavý vstup do soutěže mají Horní Měcholupy, tři zápasy = tři remízy, z toho dvě na hřištích soupeřů.

Na opačném pólu tabulky jsou Holice, tři zápasy – jediný bod, za 270 minut Holice nevstřelily jediný gól. V posledním kole poprvé v sezoně vyjely za soupeřem do Turnova a dopadlo to katastrofálně – debakl 0:7.

„Dopustili jsme celé řady naivních chyb v defenzívě a soupeře doslova nastartovali,“ sdělil holický kouč trenér JAROSLAV MÍCHAL (na snímku). V čem je největší problém mužstva? „Nemáme potřebnou útočnou sílu, nejsme pro branku soupeře nebezpeční. Když pak sami inkasujeme laciný gól, nemáme sílu skóre otočit.“

Co s tím, jak mančaft postavit na nohy? „V duelu s Měcholupy jsme remizovali 0:0, s Ovčáry jsme nesehráli špatný zápas, ale nechali jsme se zaskočit v úvodní minutě gólem, na který jsme již nedokázali odpovědět. V Turnově to bylo jiné. Nekoncentrovanost, laxní přístup, naivní chyby. Za vše nás soupeř trestal a za stavu 3:0 se již těžko zápas obrací. Chci si se všemi hráči individuálně pohovořit, rozebrat příčiny prohry v Turnově a připravit celý kádr se na sobotní duel s Týništěm.

V holické sestavě chyběli Jelínek (zranění) a Englich (v disciplinární řízení). Poprvé se objevil v sestavě Štěpán Bereš z Lokomotivy Košice, ale v nevydařeném utkání to bylo pro něj hodně těžké. „Na debakl musíme zapomenout a dokonale se připravit na příštího soupeře. Důležité je se vrátit k diciplinované hře, zesílit ofenzívu, která by vedla k vytváření gólových šancí,“ míní Míchal. Debakl vyvolal v Holicích velké zklamání. Pocítil ho i předseda klubu Jaroslav Tošovský.

„Zápas v Turnově jsem neviděl, ale 0:7, to byl pro mě šok. Tento týden musíme výkonnost mužstva řešit. Spadli jsme až na dno tabulky. Zápas s Týništěm musí být odrazovým můstkem ke zlepšení. Ve vedení klubu s trenérem i hráči povede diskuzi na toto téma,“ řekl Tošovský.

I když se Holicím v nové sezoně nedaří, není třeba panikařit. Ukazuje se však, že mužstvo oproti minulé sezoně rozhodně není silnější.