Kdo zdolá Hlavici?

SK Holice – SK Hlavice 0:1 (0:0). Branka 66. Martínek. Domácí představili dvě nové tváře, Vavrouška a Nováka z Varnsdorfu (ČFL) a na hře holického týmu to bylo znát. Přes dobrý výkon však diváci byli rozladěni. Na vině tomu byl lajdácký výkon rozhodčího. Emoce měly volný průchod a roztrpčen byl i jeden ze sponzoru holického klubu Petr Bajer. „Po utkání jsem byl spokojen s výkonem všech holických fotbalistů, kteří svým nasazením a vůlí bojovat s lídrem tabulky mě velmi potěšili. Krize týmu je snad již zažehnána jsme dostatečně silní, aby abychom v divizi obstáli. Hra měla konečně řád, po delší době zahrála dobře i záloha a nebýt jedné osudné chyby, kterou soupeř ihned potrestal a smůly při zakončení Skalického (nastřelená tyč), došlo by asi k velkému překvapení na účet Hlavice. Co mě však vadí je řízení zápasu rozhodčími. Pocítili jsme to již poněkolikáté. I ti nejklidnější naši příznivci a objektivní diváci kroutili hlavou nad verdikty rozhodčích a znechuceně odcházeli domů. Když pominu zklamání diváků, hráčů a celého realizačního týmu, kteří dali do zápasu maximum, jde o prohru fotbalu jako takového a s tím se nemohu smířit,“ sděluje Bajer.

Tesla smírně

FC Hradec Králové B – Tesla Pardubice A 0:0. Začátek duelu bylo takové oťukávání, hosté měli dvě šance, ale bez efektu, domácí měli dvě příležitosti v závěru první půle. Za úder loketem byl vyloučen Klement a hosté museli čelit celý druhý poločas početní převaze soupeře. Béčkoví Votroci se ale do žádné gólové příležitosti nedostali, navíc strážce teslácké branky Shejbal byl pozorný. „Všichni hráči odvedli maximum, v početním oslabení nám v útoku chyběly síly,“ sdělil trenér Tesly Martin Svědík.