Předvelikonoční výkon svědčil v divizním fotbalu Tesle Pardubice, která vyhrála na půdě sousední Chrudimi.

SK Holice – FK Trutnov 1:1 (0:0). Branky: 68. Bučko z penalty – 87. Mikeš. ČK: 51. D. Velinský (H), ŽK: 4:1 (Jedlička, Kopa, D. Velinský, Bučko – Duch). Diváků: 220.

První půle se domácím moc nevydařila, vázla kombinace, oba týmy se prakticky nedostávaly do gólových příležitostí. Po změně stran se však Holičtí zvedli. Hned v úvodu vyslal D. Velinský do šance Pavlíčka, ten však přestřelil. Po té se zbytečně nechal vyloučit D. Velinský, který již měl žlutou kartu z první půle za oplácení. Pád ve velkém čtverci sudí velmi problematicky posoudil jako filmování a druhá žlutá znamenala stop. Stejně jako ve Velimi Holice dohrávaly o deseti. Olej do ohně přilil v 59. minutě sudí Chládek, když evidentní faul na pronikající Kopa nechal bez povšimnutí. V 67. minutě však o penaltě nebylo sporu – to Syrovátka zabránil Bučkově hlavičce na cestě do sítě rukou a z penalty se Bučko nemýlil – 1:0. Když pak holický gólman Svoboda zpacifikoval střelu Markse zdálo se, že Holice spějí k prvními jarnímu vítězství. Snažily se držet míč pod kontrolou, některé slibné útočné akce však nedotáhly do koncovky a tak místo pojistky tříbodového zisku se nakonec dopustily chyby v obraně a Mikeš střelou napříč brankou k tyči vyrovnal. Zoufalý závěrečný tlak již Holicím žadoucí gólový efekt nepřinesl a v tabulce se propadly na předposlední místo. U domácího týmu vynikli Pavlíček a Pištora.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ: Petr Pavlíček, útočník Holic: „Byl to bojovný fotbal, ale bohužel vinou nedisciplinovanosti D. Velinského jsme dohrávali v deseti. Vstřelili jsme sice kýžený gól, mohli i z několika brejků náskok i zvýšit. Po obdržené brance však nám již na zvrat chyběly síly. Boj o záchranu nevzdáváme, byl zde vytvořen kvalitní tým, hráči jsou zapáleni pro společný cíl. Sám chci svým podílem přispět k záchraně, k Holicím mám silné pouto, před deseti lety jsem zde hrál divizní soutěž.“ Petr Syrovátka, kapitán Trutnova: Na těžkém terénu se první půle odehrála bez vyložených šancí. Po změně stran nám domácí trochu pomohli, když se nechal vyloučit D. Velinský. Když už jsme se nadechovali k náporu, udělal jsem hrubku a Holice se z penalty ujaly vedení. Ve snaze vyrovnat se Holičtí dostávali do brejků, ale nakonec se nám v závěru se štěstím podařilo vyrovnat. Před utkáním jsme pomýšleli na výhru, ale bod určitě bereme.

AFK Chrudim – Tesla Pardubice 1:2 (0:0). Branky: 85. Vácha – 52. Petrus, 78. Prorok. ŽK: 3:4. Diváků: 220.
Domácím patřila úvodní půlhodina hry. Za zmínku stojí střelecké pokusy Vladyky a Váchy, ale brankář Shejbal byl pozorný. Pardubičtí postupně vyrovnávali hru a Večerník se dokonce objevil ve 37. ve velké šanci po chybě Luptovského, ale přízemní střelu stačil Lankaš nohou vyrazit.
Po změně stran se domácí kupodivu vytratili ze hřiště a v 52. Petrus hlavou otevřel skóre zápasu – 0:1. Vzápětí připravil Vladyka ideální možnost k vyrovnání Váchovi, který šel téměř z půlky hřiště sám na brankáře, ale neuspěl. Hosté si pak kontrolovali hru a v 78. minutě udeřili podruhé. Do šance si naběhl zadák Prorok a zvýšil na 0:2. Jiskřičku naděje, alespoň na remízu vykřesal v 85. minutě chrudimský Vácha, který zúročil prudký centr Pudila – 1:2, ale víc už Tesla domácím borcům nedovolila.