Musíš to umět, ale mít také štěstí… Holičtí fotbalisté splnili ve finále Poháru předsedy PKFS, které se odehrálo nedaleko moravské Třebové, oba dva požadavky znamenající triumf. Cestu za jeho obtěžkáním si sice zkomplikovali, přesto se smáli naposledy. Takže nejlíp. V základní době vedli díky „opakovačce" Jeřábka ještě dvacet minut před jejím koncem o dva góly. Pak si pořádně procvičili nervy, ale v penaltové loterii se na jejich stranu přidala fortuna. A tak Svitavy vs. Holice 2:2, 2:3 p.k.

„Obecně k zápasu musím říct, že termín nebyl opravdu vhodný. Navíc ani místo pro nás nebylo zrovna přijatelné. Díky vzdálenosti a práci některých borců jsme se v šatně sešli pohromadě až třicet pět minut před utkáním. Což nikdy není vůbec dobré. Nejen, že bylo málo času k taktickým pokynům v kabině, ale navíc bylo velmi málo času na kvalitní rozcvičku. Bohužel se naše už tak rozsáhlá marodka ještě rozšířila. Skalický mi pár hodin před zápasem zavolal, že ho bolí v krku a má zvýšenou teplotu. Domluvili jsme se, že do zápasu nenastoupí, ale vzhledem k malému počtu ať dorazí alespoň na lavičku," předesílá holický trenér Jiří Tesař.

V prvním poločase se obě mužstva, která se v letošní sezoně střetla již potřetí, vzájemně testovala. Není divu, že  z prověřování se nezrodila žádná vážnější šance.
„Do zápasu kluci vstoupili živě. Bohužel hned v úvodních minutách se zranil kapitán Pištora a do hry tak chtě nechtě musel Skalický. Na lavičce pak už zbyl jen Zběhlík. I přes ne příliš kvalitní plochu jsme dokázali kombinovat. Míč měli i více na kopačkách. Jenže menší rozměry hřiště nebyly pro naši hru optimální. Spousta dlouhých míčů nejen z naší strany končila v rukách brankářů či v autu. První poločas se tak odvíjel od vápna k vápnu. Soupeř hrál se zataženou obranou, bez vysunutého presinku. Chvílemi jsme prostě hráli do plných. O poločase nebylo třeba moc věcí vytýkat. Akorát bylo potřeba trochu usměrnit některé hráče z béčka, aby do hry vnesli klid," ohlédl se za prvním poločase Tesař.

Po přestávce to byla úplně jiná káva. Pravá brazilská… Čtyři branky, daleko odvážnější hra obou mužstev.
„Druhý poločas přinesl mnohem více šancí na obou stranách. Když jsme vedli dva nula, zdálo se, že máme vyhráno a kluci polevili. Toho soupeř hned využil a volným středem si došel pro gól. Dvě minuty před koncem při rozehrání našeho trestného kopu nebyl dodržen taktický úkol. No a z nesmyslně zahraného trestňáku se Svitavy dostaly k míči a rychlým nakopnutím se přenesl míč za naši obranu a bylo vyrovnáno," kroutil trenér hlavou.

V základní hrací době se nerozhodlo a tak následoval penaltový rozstřel. Pro nezaujatého diváka fantastické vyvrcholení poháru, pro hráče, trenéry a vedení obou rivalů nápor na nervovou soustavu.
„Na penalty se nikomu moc nechtělo. Už, už to vypadalo, že bude třeba určit někoho, jak se říká, násilím. Nakonec se našlo pět statečných, kteří i zásluhou skvělých zákroků Brandy dotáhli finále do vítězného konce. Všem klukům patří díky za předvedený výkon. Zejména  klukům z béčka, kteří zahráli na výbornou. Všem zaslouženě i gratuluji," chválil Tesař.
Jak šel penaltový čas: Kroulík (S) nedal, Jeřábek (H) dal, Bruna nedal, Beran dal, Ovad dal, Chvála, Jukl ani Žák nedali, Belej dal, Skalický dal.

Vstupné zrušeno!

Že by holičtí činitelé šetřili na tisku vstupenek? Ale kdepak! V sobotu chtějí odměnit všechny fanoušky, kteří je podporovali v letošní, tolik úspěšné sezoně. Na zápas s Českou Třebovou (17.00). mají vstup zdarma. Ten, kdo přijde okusí na vlastní kůži slavností atmosféru. Holickému týmu bude předán pohár určený pro vítěze krajského přeboru.