Holice – Heřm. Městec 2:0

Vítězná sestava se nemění… Ten, kdo se před zápasem podíval na základní jedenáctku lídra podíval, asi nechápal. Nenašel v ní Berana, Chválu ani Jeřábka.

„Kluci měli v nohách futsal. Ale máme velmi vyrovnaný kádr. Tak nastoupili Machatý, Ručka a Münzberger. Ani jeden z jmenovaných nezklamal. Celkově se naše hra v ničem nezměnila,“ podotkl holický trenér Jiří Tesař.

Heřmanův Městec prokazoval nárůst formy i na hřišti vedoucího týmu tabulky a suveréna jara.
„Soupeř od začátku ukazoval, že nepřijel poražen. Co nešlo herně, doháněl bojovností. Hru jsme měli sice v režii, ale pouze po vápno. Průběh naznačoval, že bude otázkou času, kdy nám tam něco padne. Proto jsme všichni byli klidní. Přesto jsme si museli o pauze nějaké věci vyříkat,“ hodnotil první poločas Tesař.

Druhá pětačtyřicetiminutovka přinesla stále větší a větší holickou převahu.
„Změny ve druhém poločase nám prospěly. Hosté byli dost unavení a tak naše nová krev: Beran, Jeřábek a Kučera přinesla do hry ještě více útočných akcí, ale žádná stále ne a ne skončit za zády gólmana. V 70. minutě, když na tabuli svítilo 0:0, začala narůstat nervozita. Ta opadla v 79. minutě po správně nařízené penaltě. Ke konci jsme přidali pojistku a zaslouženě vyhráli,“ řekl Jiří Tesař.